به گزارش خبرنگار صبح توس؛ اوایل آذر ماه سال جاری بود که حسین گفتی پیرمردم ۶۰ ساله اهل روستای گفت از توابع شهرستان جغتای و بازنشسته معدن کرومیت این روستا با مراجعه به خبرنگار این پایگاه خبری مدعی شد: که مسولان بانک ملت شعبه جغتای برای روشن شدن وضعیت بدهی اش امروز و فردا می کنند و خواهان اخذ مبلغی بیش از بدهی وی هستند.

 

وی تشریح کرد: سال ۸۸ بنا بر مصوبه مدیریت کرومیت گفت، قراردادهای ساخت مسکن برای کارگران این معدن انعقاد شد و در این راستا وام هایی به مبلغ پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به متقاضیان از طرف بانک ملت پرداخت شد که بنده به دلیل برخورداری از مسکن، حق بهره برداری از این فرصت را به فرزندم رضا گفتی اهدا کردم.

 

این معدنکار بازنشسته افزود: اقساط این وام هر شش ماه یکبار و به مبلغ ۳۵۳ هزار و ۹۴۳ تومان است که با نظمی قابل توجه و با دیرکردهایی در حد چند روز در معدودی از اقساط پرداخت کرده ام و از این لحاظ مشمول جریمه دیرکرد در پرداخت اقساط نخواهم شد.(وی تمامی رسیدهای ۱۸ قسط پرداختی به بانک را از روز اول تا کنون نزد خود نگه داشته است)

 

گفتی اظهار داشت: اردیبهشت ماه سال جاری هجدهمین قسط خود را پرداخت کردم و بنابر قرارداد منعقد شده در بانک باید پس از پرداخت ۳ قسط دیگر تسویه حساب می کردم؛ اما با اظهار نظری غیرمنتظره از طرف کارمند بانک مواجه شدم، چرا که وی بدهی بنده را دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومان اعلام کرد، یعتی حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بیشتر از میزان بدهی واقعی.

 

وی افزود: بعد از اعتراض به اظهارات کارمند بانک ملت جغتای، وی مدعی شد که عدم پرداخت به موقع اقساط باعث افزایش میزان بدهی شما شده است در صورتی که تاخیر قابل توجهی در پرداخت اقساطم رخ نداده بود.

 

پس از اصرارهای حسین گفتی، نامه پیگیری وضعیت به شعبه استان ارسال می شود اما هفت ماه بعد نیز خبری از پاسخ پیگیری ها نمی شود و کارگر بازنشسته معدن بعد از ناامیدی از پاسخگویی مسولان بانکی به امام جمعه و فرمانداری جغتای نیز مراجعه می کند؛ اما علی رغم پیگیری ها از طرف آنها، باز هم گرهی از مشکل وی باز نمی شود.

 

معدنکار بازنشسته کرومیت گفت: در روزهای بعد به همراه فرزند دیگر خود به نام به این بانک مراجعه می کند و این بار با اظهار نظری عجیبتر مواجه می شود؛ چراکه به وی گفته می شود: که با بخشش صورت گرفته نیازی به پرداخت مبلغ دو میلیون و ۹۵۰ هزار تومان نیست و در صورت تسویه سه قسط باقی مانده قبل از سررسید، وام آنها با پرداخت یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تسویه خواهد شد، یعنی حدود ۶۰۰ هزار تومان بیشتر از کل مانده بدهی!

 

دیماه سال جاری حسین گفتی پیرمرد ۶۰ ساله پس از مواجه با ناکارآمدی سیستم بانکی برای حل مشکل خود به شعبه مرکزی استان خراسان رضوی مراجعه میکند و مسئول پیگیری طی تماسهایی که با شعبه جغتای برقرار میکند خواهان حل مشکل وی می شود؛ اما با جود این تماس ها نیز هنوز هم خبری از روشن شدن وضعیت بدهی این معدنکار بازنشسته نیست.

 

خبرنگار پیام جغتای برحسب رسالت رسانه ای خود طی مراجعه به مسئول اعتبارات بانک ملت شعبه جغتای و همچنین تماس با مسئولان نظارتی این بانک در شعبه مرکزی استان علت اخذ این مبلغ را جویا شده است و هربار وعده داده شد که به این مساله رسیدگی می شود؛ اما خبری نشده است.

 

صبح امروز وی طی تماسی به خبرنگار ما گفت: وعده حل مشکلم از چهارشنبه هفته گذشته به پنجشنبه همان هفته و سپس به شنبه و امروز محول شد و امروز طی تماس با شعبه استان مدعی شدند که دو الی سه روز دیگر باید صبر کنید.

 

مشکل برطرف شده و نیازی به پرداخت هزینه مازاد نیست

 

در همین را یک مسئول مطلع در بانک ملت شعبه جغتای در خصوص بدهی بانکی آقای حسین گفتی، به خبرنگار پیام جغتای گفت: با تلاش های بازرس این بانک، علت بوجود آمدن این اشتباه سهوی مشخص شده و طی یک یا دور روز آینده برطرف می شود.

 

وی با تاکید بر حقانیت اعتراض های این شهروند، تشریح کرد: یکی از اقساط این مشتری در سال های اول با اشتباه یکی از نیروهای اداری بانک به اشتباه به حساب یکی دیگر از مشتریان این بانک که ظاهرا فامیلی مشابه وی داشته است واریز شده و سیستم بانکی از آن لحظه بنا را بر تاخیر در اقساط وی گذاشته و طی این مدت به عنوان دیرکرد حسابش نمایش می داده است.

 

این مسئول مطلع یادآور شد: میزان بدهی آقای گفتی بزودی بروز رسانی شده و مبلغ دیرکرد از حساب او حذف می شود.

 

انتهای پیام/