محمد میر بیدختی شهردار بیدخت در گفتگو با صبح توس؛ ضمن اشاره به تاکید شهرداری به توسعه ظرفیت‌های گردشگری این شهر، اظهار کرد: علاوه بر جمعیت ثابت شهر، حدود ۲۰ هزار نفر در روز از شهرها و روستاهایی در بیدخت تردد دارند و از خدمات شهرداری استفاده می کنند.

 

وی به بافت تاریخی منحصر به فرد این شهر اشاره و تصریح کرد: می توان با سرمایه گذاری بر روی بافت خشک و گلی شهر که به عنوان یکی از ۱۱ شهر منحصر به فرد تاریخی کشور مطرح است، برای جذب این حجم از شهروندان و مسافران و ارائه خدمات گردشگری و تفریحی به آنان از آن بهره برد.

 

شهردار بیدخت با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی برای احیای بیش از ۲۰ اثر ثبتی و تاریخی شهر بیدخت، گفت: دو اثر تاریخی سراچه و خانه حاجی معین متعلق به بافت فرسوده شهر بیدخت در زمینی به مساحت ۴۰۰۰ متر مربع توسط شهرداری خریداری شده است که تلاش داریم با جذب سرمایه گذار در جهت احیای آن‌ها، ظرفیت‌های خوبی برای جذب میهمانان خارجی و داخلی قابل توجهی که به شهر وارد می‌شوند، ایجاد کنیم.

 

وی با تاکید بر لزوم اجرای طرح‌های مشارکتی برای پیشبرد اهداف حوزه شهری افزود: تجربه نشان داده که با تکیه بر منابع بخش خصوصی و جذب مشارکت‌های مردم می‌توان در بخش مدیریت شهری مطلوب‌تر عمل کرد.

 

میر بیدختی به لزوم برنامه ریزی مسئولان استانی در ایجاد ثبات مدیریتی در سازمان همیاری شهرداری‌ها، تصریح کرد: همواره در دوران مختلف گفتگوهایی با مدیران این نهاد برای همکاری دوجانبه در طرح‌های مختلف انجام می شود که به دلیل تغییرات در دیدگاه‌های دست اندرکاران این سازمان به سرانجام موثری نمی‌رسد.

 

وی با تاکید بر اینکه سازمان همیاری می‌تواند در حوزه رفاهی و توانمند کردن کارکنان زحمتکش شهرداری‌های دور و نزدیک استان برنامه‌ریزی داشته باشد، ابراز کرد: علاوه بر این ها، برگزاری منظم‌تر جلسات شورای سازمان با حضور شهرداران و ارائه گزارش‌های دوره ای مختلف از فعالیت‌های این نهاد به شهرداری‌ها به عنوان سهامداران آن می تواند نقش موثری در ایجاد تفاهمات بیشتر در جهت بهره‌گیری از توان بالای این دستگاه در حوزه تامین نیازمندی‌ها شهری و ارتقاء مدیریت شهرهای استان داشته باشد.

 

انتهای پیام/