به گزارش صبح توس؛ مرکز نگهداری از معلولین ذهنی آرزو قوچان که در حال حاضر حدود 70 معلول را تحت پوشش دارد، در یکی از ساختمان های اداره بهزیستی قوچان مشغول به فعالیت است که از نظر ساختمانی و سایر امکانات وضعیت خوبی قرار ندارد.

 

در سال 1389 کلنگ احداث ساختمان جدید مرکز نگهداری از معلولین ذهنی در زمینی به مساحت 2500 مترمربع در حاشیه میدان دفاع مقدس قوچان به زمین زده شد که در حال حاضر بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

با توجه به مشکلات و شرایط خاص معلولین ذهنی از جمله کم آبی شدید، اختلال در رشد، سوء تغذیه، کم خونی، آلرژی غذایی، مشکلات بهداشتی دهان و دندان، اختلال در بلع غذا و غیره، اجرای کامل اصول توانبخشی، شرایط نگهداری و امکانات و تجهیزات از اهیمت بسیار زیادی برخوردار است.

 

ناصر نیک افشار در همین رابطه به خبرنگار ما گفت: ساختمان مرکز نگهداری از معولین ذهنی آروز قوچان در حال تکمیل است و بخش زیادی از عملیات ساختمانی آن با کمک خیرین اجرا شده است؛ اما بهره برداری از آن نیازمند کمک بیشتر خیرین ونیکوکاران است.

 

وی با بیان اینکه درصورت تامین اعتبار، فاز اول آن در 22 بهمن ماه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید، ادامه داد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال 1393 در بازدید از این مرکز قول کمک یک میلیارد تومانی را داد؛ اما این وعده محقق نشد و پس از آن نیز قول مجددی مبنی بر کمک مالی داده اند که در حال پیگیری برای تحقق این وعده هستیم.

وی با بیان اینکه  ورود معتادین و کارت خواب ها به داخل این ساختمان نیمه کاره مشکلاتی ایجاد کرده بود، تصریح کرد: دیوارکشی این مرکز به اتمام رسیده و امیدواریم بخش اول این پروژه که ظرفیت نگهداری از 70 معلول ذهنی را دارد هر چه زوتر به بهره برداری برسد تا بتوانیم معلولین  را از مکان فعلی به مکان جدید منتقل کرده و شاهد بهبود شرایط زندگی و توانبخشی این معلولین باشیم.

 

انتهای پیام/