به گزارش صبح توس؛ خالقداد عرب صبح امروز در حاشیه جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان رشتخوار  همزمان با هفته بسیج ملی تغذیه در جمع مسئولین و کارشناسان بهداشت این شهرستان، گفت: امروز بحث تغذیه سالم باید کنترل و فرهنگ سازی شود و یکی از ضرورت‌هایی که در جوامع و خصوصا جامعه پزشکی از آن غافل هستیم، بحث تغذیه سالم است.

 

فرماندار در ادامه افزود: ما در بحث تغذیه سالم باید شهرستان خود را بسنجیم و باید ببینیم کمپین های پیشگیری ما در چه شرایط و جایگاهی قرار دارند و چه کاری باید انجام شود تا در راستای تحقق اهداف کارگروه سلامت و تغذیه و رویکردها و سیاست های سازمان بهداشت قرار گیریم.


 
نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به تکمیل تجهیزات در بیمارستان شهر رشتخوار، تصریح کرد: تا کنون بالغ بر 90 درصد از کمبودها و کاستی های بیمارستان حضرت زهرا رشتخوار در سفرهای وزیر بهداشت و استاندار محترم خراسان رضوی به شهرستان برطرف شده است.


 
فرماندار با اشاره به بحث مهم سلامت و کیفیت آب شهرستان، افزود: امروزه دغدغه ای در بحث آبرسانی نداریم و فقط دو روستا در بخش جنگل وجود دارد که آن روستاها هم در پیگیری های اخیر در حال رفع مشکل هستند و درحال حاضر، بیش از 17 کیلومتر لوله کشی آب از روستای علی نقی به سمت حوض کرم بخش جنگل در حال اجرا است.


 
عرب فرماندار شهرستان در پایان بیان داشت: از شبکه بهداشت انتظار داریم که به صورت ویژه بحث نظارت بر کیفیت نان نانوایی ها، غذاهای رستوران ها و اغذیه فروشی ها و غیره را کنترل کنند.

 

انتهای پیام/