به گزارش صبح توس؛ حسن مونسان در نشست با مسئولان شهرک صنعتی و مدیران واحدهای تولیدی شهرستان چناران در محل دفتر شهرک صنعتی چناران اظهار کرد: امروز در بخش صنعت بخصوص در مسائل بانکی مشکلات زیادی داریم و بروکراسی اداری نیز بر مشکلات آن افزوده است.

 

لزوم کم کردن فاصله فعالان اقتصادی با بانک، علی‌رغم وجود قوانین دست‌وپاگیر


رئیس اداره امور شعب بانک ملی ایران در خراسان رضوی افزود: تلاش داریم در راستای بیانات مقام معظم رهبری با هدفگذاری سریع و منطقی در جهت کم کردن فاصله فعالان اقتصادی با بانک، علی‌رغم وجود قوانین دست‌وپاگیر گام برداریم.


مونسان گفت: در ارتباط با کشورهای اروپایی روابط بانکی خوبی را برقرار کرده‌ایم و تسهیلات ریالی و یوزانس ۶ ماه تا سه سال نیز ارائه می‌دهیم.


وی عنوان کرد: برای راهنمایی واحدهای صنعتی فعال در شهرک صنعتی چناران، کارشناس واحد ارز بانک ملی حضور پیدا می‌کند تا راهنمایی‌های لازم را به واحدهای تولیدی ارائه دهد.


رئیس سرپرستی شعب بانک ملی ایران در خراسان رضوی بیان کرد: در حوزه سرمایه در گردش، خدمت خرید دین را فعال کرده‌ایم که در استان خراسان رضوی به مدت دو سال انجام می‌شود.

 

الزام سپرده‌گذاری برای تسهیلات بهین یاب غیرقانونی است


وی با تأکید بر اینکه الزام سپرده‌گذاری برای تسهیلات بهین یاب غیرقانونی و ممنوع است افزود: هیچ‌کدام از شعب بانک ملی حق الزام به مشتریان برای سپرده‌گذاری جهت دریافت تسهیلات را ندارند و آماده دریافت گزارش‌ها جهت برخورد با واحدهای متخلف هستیم.


مونسان تصریح کرد: اگر عمل‌گرا به اقتصاد مقاومتی باشیم رضایت واحدهای صنعتی را به دست می‌آوریم و ازاین‌جهت مشاور صنعتگران برای تسهیل روندهای اداری هستیم.


رئیس اداره امور شعب بانک ملی ایران در خراسان رضوی به همراه مدیرعامل شهرک صنعتی چناران از واحدهای شهرک صنعتی چناران بازدید کرد و شرایط واحدهای مستقر را بررسی کرد.


در این نشست واحدهای تولید ضمن بیان مشکلات خود در حوزه ضمانت‌نامه‌ها، سود تسهیلات، نحوه واگذاری تسهیلات و زمینه‌سازی مبادلات ارزی در شهرستان چناران درخواست‌های خود را به رئیس اداره امور شعب بانک ملی ایران در خراسان رضوی اعلام کردند.

 

انتهای پیام/