به گزارش صبح توس؛ فهیمه سروری صبح امروز در اولین نشست و هم اندیشی با نائب رئیس هیئت‌های ورزشی اظهار کرد: در حال حاضر شاهد این هستیم که در بسیاری از رشته های ورزشی که بانوان افتخارات کسب می‌کنند اعتبارات خیلی بیشتری به ورزش بانوان اختصاص می‌یابد.

 

وی با بیان اینکه در هر قسمتی از حوزه ورزش بانوان چنانچه کمترین توجه شده بیشترین نتیجه گیری حاصل شده است، افزود: با توجه به اینکه توقعات بانوان بسیار کم است می‌توانند از کمترین‌ها بهترین‌ها را خلق کنند.

 

معاون ورزش بانوان ورزش و جوانان استان خراسان رضوی گفت: برای بانوان مسلمان باعث افتخار است که در یک کشور مسلمان بتوانیم مدیریت در سطح کلان را در کشور رقم بزنیم و حقانیت زنان را در کل دنیا ثابت کنیم که زنان مسلمان با وجود شرایط مخصوص به خودشان توانسته‌اند پله‌های پیشرفت و ترقی را طی کنند.

 

وی با اشاره به اینکه با توجه به پیشرفت تکنولوژی باید تمام تلاشمان بر این باشد که فرهنگ ورزش را وارد خانواده‌ها کنیم، تصریح کرد: ورزش به عنوان یکی از اساسی‌ترین نیازها باید وارد سبد خانوارها شود و بانوان به عنوان لیدر هر خانواده با رویکرد ورزش محور باید خودشان در جهت تمایل کل خانواده هایشان در جهت سرمایه‌گذاری در این بخش قدم بردارند و برنامه‌ریزی کنند.

 

سروری با بیان این مطلب که امروزه به ورزش به عنوان وسیله پیشگیری از بیماری‌ها نگاه میکنند، اظهار کرد: امروزه متاسفانه سونامی بیماری‌های خاص کشور را تهدید می‌کند و کارشناسان به این نتیجه رسیده‌اند که ورزش به عنوان وسیله پیشگیری کننده می‌تواند در جلوگیری از بیماری‌ها کمک کند.

 

وی با اشاره به طرح سنجش ناهنجاری های اسکلتی و اصلاح آن با ورزش زنان روستایی، گفت: هدف از این طرح ارتقاء سطح سوادحرکتی، ماندگاری و پایداری زنان روستایی در روستاها و ترویج نشاط و سلامت بین آنان است.

 

انتهای پیام/