به گزارش صبح توس؛ احمد مظلوم صبح امروز در نشست انجمن کتابخانه های عمومی گناباد گفت: سه هزار نسخه از این کتاب ها از کتابخانه شهید مطهری این شهرستان مفقود شده اند.

 

وی با تاکید بر لزوم تامین اعتبار برای تجهیز کتابخانه های عمومی این شهرستان به دوربین مدار بسته، افزود: کمبود اعتبارات و تجهیزات و فرسودگی فضاها مهمترین مشکلات بخش کتابخانه های عمومی گناباد است.

 

رئیس اداره کتابخانه های عمومی گناباد اظهار کرد: به دلیل نبود امکانات زیرساختی مانند دوربین مداربسته و کمبود نیروی انسانی برای نگهبانی، هشت هزار نسخه از کتابهای کتابخانه های این شهرستان از جمله کتب مرجع، در چهار سال گذشته مفقود شده اند.

 

وی افزود: اداره کتابخانه های عمومی گناباد برای انجام وظایف خود در ترویج فرهنگ کتابخوانی نیازمند بالغ بر سه میلیارد ریال اعتبار است.

 

مظلوم تصریح کرد: ایجاد بخش کودک و نوجوان در کتابخانه ها یک ضرورت برای گسترش کتابخوانی است و برای تحقق این امر یک ونیم میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

 

وی افزود: با وجود کمبود تجهیزات و فرسودگی کتابخانه های گناباد از ابتدای امسال تنها یک میلیارد ریال برای تجهیز این مراکز توسط نهاد کتابخانه های عمومی اختصاص یافته است.

 

مظلوم گفت: اعتبار مورد نیاز برای ساماندهی سامانه گرمایش و سرمایش، تامین تجهیزات بخش کودک کتابخانه های عمومی گناباد از قبیل قفسه بندی، تامین میز و صندلی یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال بود که ۷۵۰ میلیون ریال در دوماه گذشته اختصاص یافت و ۸۵۰ میلیون ریال دیگر در این بخش مورد نیاز است.

 

وی کمبود نیروی انسانی را دیگر مشکل این حوزه دانست و افزود: هم اینک ۱۵ نفر در کتابخانه های عمومی این شهرستان مشغول به کار هستند که با توجه به حجم مراجعات جذب تعداد پنج نیروی دیگر ضروری است.

 

انتهای پیام/