برات گلثومیان  در گفتگو با  صبح توس ؛ در مورد تحرکات اخیر عده ای از افراد فرصت طلب و سوء استفاده از مشکلات مردم در هفته گذشته، گفت: مشکلات اقتصادی و اشتغال، ازجمله مشکلاتی است که درجامعه وجود دارد. هیچ کس نباید منکر مشکلات اقتصادی مردم درجامعه امروزی شود، فاصله طبقاتی درجامعه زیاد است و بیکاری و امرارمعاش طبقات پایین جامعه از مهمترین دغدغه های دلسوزان درجامعه است.

 

این مدرس دانشگاه ادامه داد: بارها مقام معظم رهبری درنشست های مختلف، مسئولین را به حل مشکلات اقتصادی سفارش کرده اند و نامگذاری چندین سال پی درپی با موضوع ضرورت توجه به امور اقتصادی در جامعه و نگاه به اقتصاد مقاومتی، توسط معظم له بیانگر اهمیت این موضوع است.

 

وی افزود: ضرورت توجه به حل مشکلات جامعه باید مورد توجه جدی مسئولین و دست اندرکاران شود و همه جناحهای سیاسی که به نظام جمهوری اسلامی معتقد هستند، می بایست درحل مشکلات اقتصادی واشتغال دست به دست هم دهند تا این مشکلات مرتفع شود.

 

گلثومیان خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که اتاق فکر دشمن درطول مدت عمر انقلاب اسلامی هیچ گاه بیکار نبوده و هر روز در تدارک اندیشه جدید برای مقابله با تفکر انقلاب اسلامی است. این توطئه های دشمنان از بدو پیروزی انقلاب اسلامی آغازشده و هرسال نقشه و توطئه ای برای جلوگیری از پیشرفت نظام جمهوری اسلامی ایران انجام داده است.

 

وی ادامه داد: ایجاد اختلافات قومی ومذهبی، حمایت ازگروههای معاند نظام، راه اندازی تفکرات افراطی و تکفیری درمناطق مختلف، تحمیل جنگ هشت ساله به ایران، نقشه کودتای نظامی درایران، تحریم اقتصادی، تهاجم فرهنگی، و... ازجمله اقدامات دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است و درحال حاضر هم سوء استفاده دشمنان ازتجمع مردم درمشهد شروع و با بکارگیری فضای مجازی و ترویج خشونت قصد ایجاد مشکلات جدیدی را برای ایران اسلامی نظام جمهوری اسلامی را دارد.

 

این مدرس دانشگاه تصریح کرد: با نگاه به رفتار و گفتار ترامپ و سران اسراییل که گاهی مردم ایران را مردم ترویست و در زمانی مردم گرسنه خطاب می کند؛ به خوبی روشن است که دشمن تلاش می کند از هرموجی بهره برداری خاص خودش را داشته باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: هرگاه ملت شریف ایران متوجه دخالت دشمنان در امور داخلی ایران اسلامی شوند، اتحاد و همبستگی شان بیشتر می شود.

 

گلثومیان ادامه داد: آنچه برای همه دلسوزان نظام درهرسطحی لازم است، دشمن شناسی و پرهیز از دسته بندی های سیاسی وجلوگیری ازایجاد تفرقه در هر سطحی ازسطوح اجتماعی می باشد.

 

وی افزود: در اغتشاشات اخیر مشخص شد که دشمن به جناح چپ و راست رحم نمی کند و اصل نظام را به دلیل رویکرد حق طلبی نظام دربرابر نظامهای سلطه هدف قرار داده است.

 

گلثومیان گفت: هرچند ملت ایران حاصل دستاوردهای این انقلاب را با جان و مال خود حراست می کنند و جواب اندک افراد مزدور را به خوبی با حضور درصحنه های اخیر ملت بزرگ ایران داد و با حضوریکپارچه خود درصحنه بار دیگر نقشه فتنه گران داخلی وخارجی را مانند 9دی 88 بااعلام حمایت از نظام و رهبری به همه جهانیان دادند و این جواب دندان شکن مردم باعث شادی دوستان انقلاب و ناراحتی دشمنان انقلاب شد، ولی باید هوشیار بود و حاصل خون هزاران شهید را پاسداری کرد.

 

وی در پایان اظهارکرد: درآستانه سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، شیرینی پرهیز از اختلافات سیاسی و اتحاد و همدلی مسئولین و تلاش درجهت حرکت در مسیر شهدا و انقلاب باید در تک تک مسئولین نهادینه شود؛ ما معیار حرکت در مسیر انقلاب را سیره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی می دانیم و تخطی از این سیره ارزشی و جهادی را ملت ایران برنمی تابند.

 

انتهای پیام/