آیت‌الله حسن عالمی در گفتگو با صبح توس؛ در خصوص چرایی دخالت آمریکا در امور داخلی ایران، به‌ویژه اغتشاشات اخیر در برخی مناطق کشور، اظهار کرد: سؤال از دلیل دخالت آمریکا در امور داخلی ایران مثل این است که بپرسید چرا سگ گیرنده است. این علت ندارد و دلیل ندارد؛  چراکه خاصیت دشمن همین است؛ دشمنی دشمن اقتضا می‌کند هر جا توانایی ایجاد آسیب، گزند و گزشی را در خود حس کرد، این کار را انجام دهد.

 

یک اشتباه ۴۰ ساله

 

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: این‌ها مثل همیشه در دوره چهل‌ساله گذشته انقلاب همیشه و علی‌الدوام اشتباه می‌کنند؛ تصورشان این است که چنانچه بیایند و پشت سر ضدانقلاب و بدخواهان ملت قرار گیرند، آن‌ها تقویت و حرکت انقلاب ضعیف می‌شود درحالی‌که در طول این چهل سال علی‌الدوام این نتیجه را داده است که حضور آنان در پشت سر جریان ضدانقلاب سبب این شده است که مردم به اراده شوم کسانی که این حرکت را انجام می‌دهند واقف می‌شوند و به‌صورت جدی‌تر در سرکوب این جریانات حضور پیدا می‌کنند.

 

مردم سرخط آشوب‌ها را تشخیص دادند

 

وی ادامه داد: در چند روز گذشته شاهد بودید که چه حرکت عظیمی در شهرهایی که این مفسده‌ها اتفاق افتاده بود به وجود آمد. در شهرهای گوناگونی مثل قم، اصفهان، کرمانشاه (که به دلیل نزدیکی با مرز به‌نوعی لانه آن‌ها به‌حساب می‌آمد) و همچنین در شهرهایی مثل لرستان، حرکت مردمی به وجود آمد و مردم به این نتیجه رسیدند کسانی که این آشوب‌ها را آفریدند سرخطشان کجاست و از کجا فرمان می‌گیرند.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: در این آشوب‌ها دیدیم که کانادایی‌ها، فرانسوی‌ها، انگلیسی‌ها و کشورهای اروپایی دیگر که منافقانه می‌گفتند ما با ضدانقلاب نیستیم چگونه در این جریان به حمایت از ضدانقلاب آمدند.

 

راهپیمایی‌های اخیر ضربه‌ای کاری بر پیکر هواداران استعمار بود

 

آیت‌الله عالمی با بیلان اینکه احمق همیشه کار احمقانه را تکرار می‌کند و این‌ها نیز حماقت قبلی خودشان را تکرار کردند، گفت: مردم الحمدالله به صحن آمدند و راهپیمایی‌های اخیر ضربه‌ای کاری بر پیکر هواداران این استعمارگران بود.

 

انتهای پیام/