حبیب قنبری در گفتگو با صبح توس؛ ضمن اشاره به فعالیت های بسیج در شهرستان تصریح کرد: خدمات ارزنده سپاه پاسداران در بحث خدمت رسانی به مناطق محروم بر کسی پوشیده نیست.

 

وی افزود: امروز ناحیه مقاومت بسیج درگز با حضور در عرصه های مختلف و خدمت رسانی به مناطق محروم، عملکرد بسیار مطلوبی را از خود ارائه داده است.

 

مدیر آموزش و پرورش درگز تشریح کرد: یکی از شاخه های خدمت رسانی بسیج، عرصه آموزش و پرورش و بحث اردوهای جهادی بوده که انصافا در این مورد خوب کار شده و مشهودترین عملکردی است که عموم مردم از آن آگاهی دارند.

 

قنبری عنوان کرد: امروز بزرگترین مشکل جامعه دانش آموزی بحث آسیب های اجتماعی است که به لطف خدا و با تعاملات بسیار خوبی که با فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج درگز و بسیج دانش آموزی داشتیم توانستیم از ظرفیت کارشناسان بسیج استفاده کرده و کلاسهای متعددی را در سطح مدارس با موضوع آسیب شناسی اجتماعی برگزار کنیم.

 

وی اظهار کرد: می توان گفت گل سرسبد اقداماتی که توسط بسیج انجام شده، مهارت آموزی و توانمند سازی خانواده های دانش آموزان است چراکه اصلی ترین معضل و مشکل زیربنایی شهرستان، نبود شغل و بیکاری است.

 

مدیر آموزش و پرورش درگز توضیح داد: در همین راستا اولیاء بی بضاعت و محروم دانش آموزان پس از شناسایی توسط آموزش و پرورش، به بسیج سازندگی معرفی می شوند و با گذراندن دوره های مهارت آموزی، وام های اشتغال آفرینی در اختیار آنها قرار داده می شود.

 

قنبری تبیین نشان کرد: یکی از اقدامات بسیار خوبی که در بحث محرومیت زدایی در سطح روستای پلگرد انجام شد و بازتاب استانی داشت، دیوار کشی و بازسازی مدرسه روستا بود که با استفاده از ظرفیت اردوهای جهادی و بسیج شدن تمامی مردم روستا، این اقدام به نحو احسن انجام شد.

 

وی به تشریح سایر اقدامات انجام شده توسط بسیج در سطح مدارس پرداخت و گفت: رنگ آمیزی کلاسهای 13 مرکز آموزشی، دیوار نویسی و طراحی شش مدرسه، بازسازی شش چشمه سرویس بهداشتی در مدارس روستاها، بتن ریزی محوطه مدارس شهر و توزیع مواد غذایی و لوازم التحریر بین دانش آموزان، گوشه ای از اقداماتی است که با اعتباری بالغ بر 30 میلیون تومان توسط ناحیه مقاومت بسیج درگز انجام شده است.

 

مدیر آموزش و پرورش درگز در پایان با اشاره به اینکه اقدامات یاد شده منحصر به عرصه آموزش و پرورش بود خاطر نشان کرد: فعالیتهای بسیج صرفا در بخش آموزشی نیست بلکه به همت مسئولان پر تلاش بسیج،  این اقدامات در تمام عرصه ها در طول سال در حال انجام شدن است که جا دارد از زحمات انجام شده نهایت تشکر و قدردانی را داشته باشیم.

 

انتهای پیام/