اصغر زارعی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس؛ با اشاره به شکست‌های پیاپی رژیم آل سعود در اهداف منطقه‌ای خود، تصریح کرد: خطرات و آسیب‌های ناشی از این شکست در مسائل داخلی عربستان تبعات منفی زیادی در بر داشت و سیاست‌های نادرست رژیم آل سعود در کاهش قیمت نفت باعث شد بودجه عربستان با کسری بسیار زیادی مواجه شود که این مسئله در طول تاریخ عربستان بی سابقه بوده و برای پنج سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.

 

وی عنوان کرد: عمده شکست‌ها و هزینه‌هایی که به رژیم آل سعود وارد شد توسط مقاومت انجام گرفت و مقاومت برای آن‌ها مفهومی جز ایران نداشت؛ چراکه تمام قدرت و ابهت مقاومت در منطقه ناشی از حمایت و پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران بود که در چند دهه اخیر با تمام سیاست‌های مداخله جویانه آمریکا، در منطقه به مقابله با آمریکا و دست نشانده‌های آنان برخواست.

 

این کارشناس مسائل خاورمیانه تصریح کرد: تداوم حضور ایران در منطقه باعث احیاء جنبش آزاد سازی فلسطین، شکل گیری حزب الله در لبنان و مقاومت در سرزمین‌های اشغالی شده و تمام سرمایه گذاری‌های رژیم آل سعود را به باد فنا داد. 

 

زارعی یادآور شد: بعد از شکل‌گیری حرکت بیداری اسلامی، آمریکا و رژیم صهیونیستی سعی کردند با مجری گری عربستان و تجهیز و تقویت گروه‌های تروریستی علی الخصوص داعش که نسل سوم گروه طالبان و القاعده بود، منطقه را به آشوب بکشند و امنیت پایداری را برای رژیم جعلی صهیونیستی در جغرافیای سرزمین‌های اشغالی حاکم کرده و اهداف علنی آمریکا را برای تغییر در جغرافیای منطقه در دستور کار قرار دهند.

 

وی تاکید کرد: عربستان به دنبال این بود که با حمایت آمریکا، در لبنان و عراق فتنه‌انگیری کند که از مصادیق آن می‌توان به ماجرای استعفای سعد حریری در لبنان و بحث جداسازی اقلیم کرد در عراق اشاره کرد که خوشبختانه با پشتیبانی جمهوری اسلامی و دیپلماسی بسیار موثری که ایران با ترکیه در دستور کار قرار داد، اقلیم کرد نجات پیدا کرد و بازگشت سعدحریری به لبنان و تداوم حضور او در دولت باعث خنثی سازی این فتنه شد.

 

این کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: به لطف خدا و با قدرت و صلابتی که مقاومت در سوریه و عراق به نمایش گذاشت، امروز بعد از گذشت قریب به هفت سال شاهد آزادسازی کامل مناطق تحت اشغال گروه‌های تروریستی در سوریه هستیم.

 

زارعی خاطرنشان کرد: امروز عربستان در عرصه‌های بین المللی و سیاسی و همچنین در افکار عمومی مردم علی الخصوص اهل سنت شکست خورده و همه این شکست‌ها را ناشی از حضور و قدرت نظام  ایران اسلامی می‌داند، لذا طی یک سال اخیر محمد بن سلمان صراحتا و بی پروا اعلام کرد که باید جنگ را به داخل ایران کشانده و آنجا را ناامن کنیم.

 

 وی افزود: دشمنان از طریق ارتباط گرفتن با برخی از گروه‌های معاند در داخل و خارج از کشور سعی کردند بحران سازی کنند که خوشبختانه این بحران مدیریت شد و تمام اقدامات آن‌ها تحت رصد نیروهای اطلاعاتی کشور قرار گرفت.

 

این کارشناس مسائل خاورمیانه تشریح کرد: متاسفانه اخیرا با توجه به مشکلات معیشتی و اقتصادی که ناشی از سیاست‌های نادرست و بی تدبیری‌های مسئولین در بحث گرانی و بیکاری و اختلاس بود، جریانات معاند با پشتیبانی و سرمایه گذاری سنگین سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و عربستان بر این موج سوار شده و در چند روز اخیر عناصر خود را خیلی سریع به صحنه آوردند و سعی کردند از شرایط جدید بهره برداری کنند.

 

زارعی تبیین کرد: ملت انقلابی و قهرمان ما با توجه به مواضع و رویکرد بسیار آشکار و پشتیبانی صریحی که مقامات آمریکا و اسرائیل اتخاذ کردند، هوشمندانه وارد صحنه شده و موفق شدند این فتنه که پشت سر آن عربستان سعودی و آمریکای جنایت کار حضور داشت را خنثی کنند.

 

 وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: ملت ایران علی رغم وجود مشکلات معیشتی و اقتصادی یک بار دیگر با قوت و قدرت وارد میدان شده و از آرمان‌های خود و اهداف انقلاب و رهبری دفاع کردند و به جهانیان نشان دادند که به هیچ وجه عقب نشینی نخواهند کرد و پای همه ارزش‌ها و اصول انقلاب ایستاده‌اند.

 

انتهای پیام/