به گزارش صبح توس؛  حجت الاسلام حسین وحیدی امام جمعه بجستان در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن اشاره به نعمت های الهی فزونی نعمت را ثمره شاکر بودن دانست و اظهار کرد: شکر نعمت، بدان معناست که نعمت ها را از خدای بدانیم نه از عقل و فکر خودمان، امام صادق علیه السلام در این خصوص می فرمایند؛ شکر نعمت یعنی آن را در مسیر خودش هزینه کرد. کسانی که از مردم قدردانی می کنند مصداق آن است که از خداوند قدردانی کرده است و این قانون خداوند است، قدردانی از نعمت باعث فزونی نعمت ها می شود، خداوند نیز می فرمایند که شکر نعمت برای من نیست برای تربیت خودتان است.

 

حجت الاسلام وحیدی به اتفاقات چند روز اخیر در کشور پرداخت و گفت: حوادثی که در چند روز اخیر در کشور رخ داد با زحمات مردم بصیر و ولایی و لطف الهی و نیز نقش بی بدیل نیروی انتظامی در راستای تامین امنیت عمومی مدیریت شد. یکی از دلایلی که می تواند منشأ فتنه شود، کفران نعمت است و این بدان معنا نیست که ما از مسئولان انتقاد نکنیم و به عملکرد آنها منتقد نباشیم و به صراحت باید انتقاد کرد و گفت مشکلات را اما کفران نعمت نیز جایز نیست.

 

حجت الاسلام وحیدی ادامه داد: مسئولان باید قدردان رهبری باشند که همچون سال ۸۸ این فتنه را مدیریت کرد و نگذاشتند به این کشور صدمه ای وارد شود، رهبری ۱۶ سال به یکا یک از مشکلات امروز اشاره کردند و هشدار باش دادند، مشکلاتی که امروز ما با آن مواجه هستیم اما عدم توجه برخی ها باعث شد تا این مشکلات پیدا شود.

 

امام جمعه بجستان به جزئیات سفر وزیر جهاد کشاورزی به بجستان پرداخت و از نماینده و فرماندار شهرستان خواست تا نتیجه سفر وزیر کشاورزی را اعلام کنند.

 

حجت الاسلام وحیدی به نقش بی بدیل انتخابات در ایران پرداخت و تصریح کرد:  هر ساله در ایران انتخابات برگزار می شود این از بزرگترین نعمت هایی است که شامل حال این نظام و کشور شده است، و وظیفه ما و مردم در قبال این نعمت، مراقبت در انتخابات است و نباید  کسی را انتخاب کنیم که پس فردای آن  پشیمان شویم و بگوییم چرا اینچنین شد.

 

خطیب جمعه بجستان جدال احذاب سیاسی را در رسانه‌ها، ضعف دانست و اذعان کرد: متاسفانه امروز در کشور  گروه و جناح های  سیاسی و با درج مطالب در نشریاتشان به همدیگر حمله میکنند و از اوضاع کشور انتقاد میکنند و این در حالی است که خودشان همه کاره هستند، راه برون رفت مشکلات وحدت است، هدف دشمن این است تا مردم با حکومت و احزاب سیاسی را به جان هم بیندازند.

 

وی ادامه داد: یک مغازه کوچک برای نداشتن عوارض بسته می شود و یک میوه فروشی بخاطر گذاشتن چند جعبه در پیاده رو جریمه و این اتفاقات در حالی است که یک بانک با ۲۸۰ شعبه در کل کشور میلیاردها پول این مردم را جمع آوری کرد، خوب با مشاهده این اتفاقات و عملکرد ضعیف برخی از مسئولان و به واسطه این، اعتراضات شروع شد اعتراضات به حق بود و مردم تا جای این اعتراضات را همراهی کردند که نظام مورد هتک حرمت قرار نگرفت، دیدیم  دنبال این اعتراضات و پشت خط آمریکا و فلان گروه‌های تروریستی که در هیچ کشوری جایی ندارد و شیخ های عربی قرار داشتند.

 

امام جمعه بجستان امنیت را والاترین نعمت دانست و عنوان کرد:  این روزها به نعمت امنیت بیشتر واقف می شویم، ایران جزیره امن در منطقه است و این را به خوبی دشمنان اذعان دارند و در صدد این هستند تا این امنیت را از ایران جدا کنند و به واسطه بی امنی به ذخایر غنی این کشور که کم هم نیست دست پیدا کنند.

 

وحیدی به ضریب هوشی بالای ایرانیان اذعان کرد و گفت: آمریکایی ها در ضریب هوشی ۱۲۰ مانده اند بعد یک بچه ایرانی با ضریب هوشی ۱۸۰ استاد دانشگاه آمریکا می شود مسئولان برای اینها برنامه ریزی کنند جواب مردم نیست که «دعا کنید باد بیاید» برای حل مشکلات از ظرفیت‌ها استفاده کنید.

 

حجت الاسلام وحیدی در ادامه خطبه های نماز این جمعه بجستان به اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی و تاثیرات مثبت آن در زندگی ایرانی‌ها پرداخت و خاطرنشان کرد: تشریفات که خانم‌ها به زندگی می‌دهند خلاف اقتصاد مقاومتی است و همچنین هم وطن جنسی که از خرید می‌کنند ایرانی باشد و خرید جنس های خارجی گلوله‌ای می‌شود بر بدن جوانان این کشور و خرید جنس خارجی کمتر از آتش زدن پرچم ایران نیست که ما دیدیم برخی ها چطور با آتش زدن پرچم ایران برافروخته شده‌اند ولی از آن طرف توجهی به خرید جنس ایرانی ندارند.

 

 وحیدی و حقانیت جبهه مقاومت پرداخت و تصریح کرد: خیلی‌ها گفتند که جبهه مقاومت به ما ربطی ندارد اما اگر ما نسبت به این جبهه چشم می پوشیدیم داعش به سراغ ما می‌آمد و جنایاتی به مراتب بدتر و سنگین‌تر از جنایاتی که در سوریه و عراق انجام داد در ایران انجام می دادند.

 

 امام جمعه بجستان ضمن انتقاد از عملکرد جهاد کشاورزی تأکید کرد: ما شاهد آنیم خسارت سرمازدگی محصولات کشاورزی از روی تبعیض توزیع می‌شود، مسئولان مردم را به یک چشم نگاه کنند و با این نگاه یک سو مردم را نسبت به عملکرد خود بدبین نکنند. مردم این شهر برای محصولات خود برنامه ریزی کره بودند و بابت هزینه کرد، چک دادند و متاسفانه امروز شاهد برگشت خوردن این چک ها هستیم پس مسئولان فکری بیاندیشند تا راه برون رفتی از مشکلات پیدا کنند.

 

انتهای پیام/