به گزارش صبح توس؛ امروز حجت‌الاسلام علی احدی، امام جمعه موقت کاشمر در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن توصیه به تقوای الهی و تأکید بر وحدت و پرهیز از جناح بازی‌های سیاسی اظهار داشت: واقعیت این است که کمر جامعه با وجود این فشارهای اقتصادی یا شکسته یا در حال شکستن است و اگر صحبت از عفت و پاکدامنی داریم باید شرایطی فراهم کنیم که جوانهای ما بتوانند راحت ازدواج کنند.

 

امام جمعه موقت کاشمر بیان داشت: جوان ما یک وام ازدواج می‌خواهد بگیرد چقدر مشکلات دارد و وقتی که وام را می‌گیرد در قبال آن هزینه‌هایی که وجود دارد چه می‌توان کرد؟! و اینکه می‌گوییم چرا اینقدر طلاق زیاد است؟ باید بررسی شود.

 

وی افزود: اینکه از بد حجابی داد می‌زنیم، بخشی از ریشه‌های این بدحجابی به تبلیغات خارجی‌ها برمی‌گردد اما بخشی هم  به نقصان‌ها و کاستی‌های خود ما مربوط می‌شود و این دو مطلب را نباید با یکدیگر قاطی کنیم.

 

حجت‌الاسلام احدی گفت: دشمن قصد دارد بین ما اختلاف ایجاد کند و باید مواظب وحدتمان باشیم؛ جریان انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت و کشور ما مانند خیمه‌ای است و همه طبقات مردم به جز افرادی که قصد براندازی نظام را دارند به فرموده‌ی مقام معظم رهبری زیر سایه نظام هستند.

 

وی ادامه داد: بنابراین همدیگر را نفی نکنیم؛ همدیگر را طرد نکنیم؛ جذب حداکثری داشته باشیم و جناح‌های سیاسی مواظب باشند که زیر یک خیمه هستند و باید وحدت و یکپارچگی خودمان را حفظ کنیم و عمود خیمه نظام و نهضت ما مسأله ولایت و مقام معظم رهبری است و هیچکس از تضعیف این جایگاه سود نخواهد برد و اگر حرفی هم داریم بر اساس حفاظت از این محور باشد و اگر اختلافی داریم با هم حل کنیم.

 

امام جمعه موقت کاشمر ابراز کرد: اصل وحدت جامعه اسلامی اصل مهمی است و هر چه که بر آن تأکید کنیم موفق‌تر هستیم و برای اینکه این آشوب‌ها پیش نیاید باید راهکاری انتخاب کنیم که مردم بتوانند راحت‌تر مسئولین را نقد کنند و شایسته است که در کشورمان شرایطی فراهم شود که مردم راهیمایی‌های آرام و حفاظت شده داشته باشند و کسی هم نتواند سوء استفاده کند ولی حرف دل مردم بهتر به گوش مسئولین برسد.

 

وی بیان داشت: تعریف کردن از یکدیگر ما را به جایی نمی‌رساند بلکه باید این زمینه نقد و انتقاد فراهم شود به گونه‌ایی که مردم از نقد نترسند بلکه یک امنیتی داشته باشند که اگر از هر کدام قوای سه گانه و هر کدام از مدیران انتقاد همراه با منطق و استدلال کردند نباید کسی در خطر باشد و نباید به کسی انگ بزنند و در سایه و محور ولایت این جهات را رعایت کنند.

 

حجت‌الاسلام احدی تأکید کرد: مسئولین در رفع مشکلات مردم همت و تلاش بیشتری انجام دهند البته ما نسبت به قبل از انقلاب پیشرفت‌های مهمی انجام دادیم و نمی‌توانیم این پیشرفت‌ها را نادیده بگیریم، خوشبختانه مردم ما ناسپاس نیستند، ولی آنچه که اکنون انجام می‌شود در شأن مردم نیست؛ این اقتصاد و این معیشت و مشکلات خانواده و ناهنجاری‌ها در شأن جامعه انقلابی و اسلامی ما  نیست و  برای این مردم که طرفدار نظام اسلامی هستند باید بیشتر به فکر مشکلاتشان باشیم.

 

وی گفت: اینکه مشکل اصلی کجاست و رؤسای جمهور از هر جناحی که می‌آیند مدتی هستند و نتیجه و خروجی آن طوری نمی‌شود که وضع جامعه بهتر شود، باید راهکار ارائه دهند و بررسی شود تا از نفوذ دشمن جلوگیری شود.

 

امام جمعه موقت کاشمر بیان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند دشمن از هر نقطه‌ای سوء استفاده خواهد کرد و اگر می‌خواهیم ناهنجاری در جامعه نباشد و دشمن سوء استفاده نکند باید سپاه و بسیج و ارتش و نیروی انتظامی ما محکم و قوی باشند که خوشبختانه اقتدار دارند و کوتاهی نمی‌کنند و به موقع هم در صحنه دفاع از مردم و حفظ ارزش‌ها حضور دارند.

 

وی یادآور شد: در کنار این قدرت و اقتدار باید به مشکلات رسیدگی شود؛ مشکلات ما خیلی زیاد است و واقعا رنج می‌بریم از این مشکلات گوناگونی که جامعه دارد و امیدواریم روند حرکت جامعه و مسئولین به گونه‌ای باشد که ضمن تحقق اصل مهم وحدت بر محور ولایت بتوانیم مشکلات جامعه اسلامی را برطرف کنیم.

انتهای پیام/