به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی اصغر امینی امام جمعه بردسکن در خطبه های این هفته نماز جمعه  به تفاوت خواستگاه های اغتشاشات اخیر و سال 88 اشاره کرد و گفت:در سال 88 تحرکات برخواسته از مطالبات تحریک شده و متاثر از القا تقلب و معطوف به بخش مرفه مخصوصا در شهر تهران بود.ودر سال 96 اغتشاشات با خواستگاه متفاوت و با تلاش برای محرومین جامعه و با هدف گیری اصل نظام اتفاق افتاد که در ابتدا قشر های کم در آمد با حضور در تجمعات خیابانی نسبت به درخواست تغییر وضعیت معیشتی اقدام و عوامل ضد انقلاب از این فرصت استفاده کرده و به فتنه دیگری بدل کردند.

امام جمعه بردسکن گفت :بحمدالله هم در فتنه 88 و هم در فتنه چند روز اخیر مردم با بصیرت سربلند بیرون آمدند و نگذاشتن فتنه گران به خواسته های خودشان برسند ولی مردم نظام اسلامی باید مراقب فتنه بعد از این نیز باشند چه بسا که ممکن است با خواستگاهی بس دقیق تر و برنامه ریزی شده تر ظاهر شوند.

وی افزود :بنا به تعبیر بنده ممکن است ایندفعه با خواستگاه دینی پا به عرصه ظهور گذارند و فتنه سومی را شکل دهند و تنها راه سربلند بیرون آمدن از این فتنه های دشمنان افزایش بصیرت و پشتیبانی از ولی حاضر است.

حجت الاسلام امینی گفت:البته در شکل گیری تجمعات اعتراضی مردم برخی از مسئولین نیز مقصرند. به طور مثال افرادی که در موسسات مالی سرمایه گذاری کرده بودند و موسسات متضرر شده بودند خواهان سرمایه خود بودند و لذا با تجمعات در مقابل این موسسات اعتراض خود را اعلام میکردند و اگر از مسئولین مربوطه همان اول جواب قانع کننده ای به این مردم میدادند دیگر شاهد افزایش تجمعات نبودیم و دشمن نیز از این تجمعات مردمی سوء استفاده نمی کرد و لذا دیگر این مشکلات بعدی پدیدار نمی شد.

 

انتهای پیام/.