به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام و المسلمین عباسعلی درویشی امام جمعه موقت شهرستان باخرز در خطبه های این هفته نماز جمعه در مسجد جامع امام علی علیه السلام برگزار شد با سفارش به تقوای الهی و دوری از گناهان به وقایع اخیر در کشور اشاره کرد و گفت: اغتشاشات اخیر از دو دیدگاه باید مورد بررسی قرار بگیرد، اول اینکه مردم به خیابان‌ها ریختند و راهپیمایی کردند تا به نوعی نارضایتی خود را نسبت به اوضاع اقتصادی و معیشتی موجود در کشور نشان دهند و این حق مردم است که هرجا مسئولین به فکر آنها نیستند اعتراض خود را نشان دهند ، چراکه مردم صاحبان اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران هستند و مسئولین باید تمام تلاش خود را برای حل مشکلات مردم انجام دهند.

وی افزود: اعتراض کردن حق مردم است ولی اغتشاشات و نگرانی هایی که در پی آن در جامعه به وجود آمد در حقیقت یک بازی سیاسی است که اگر کسی آگاهانه و ناآگاهانه بخواهد در این بازی نقشی ایفا کنند در واقع آب در آسیاب دشمن ریخته است. مردم راضی به اغتشاش و ضرر زدن به مال و جان دیگران نیستند این اقدامات توطئه‌های دشمن بود که توسط جیره خوران آنان در کشور انجام شد.

حجت الاسلام و المسلمین درویشی اضافه کرد: مردم با بصیرت و جوانان ما نباید گول تبلیغات دشمن را بخورند و اغتشاشگران همان تفاله های فتنه ۸۸ بودند که مثل آتش زیر خاکستر به یکباره مشتعل شدند و وقایع اخیر را به وجود آوردند. امروز دشمن می‌خواهد در گوشه ای از نظام جمهوری اسلامی ایران اغتشاش صورت بگیرد تا با حمایت خود به نوعی به انقلاب مردم ایران ضربه بزنند و متاسفانه عده‌ای در داخل کشور فریب ظاهر دشمن را می خورند و با آن همراه می‌شوند.

امام جمعه موقت شهرستان باخرز بصیرت را لازمه وضعیت فعلی دانست و اظهار داشت: خوشبختانه امروز مردم ایران و به خصوص جوانان ما از قوه تحلیلی بسیار خوبی بهره مند هستند و مسائل را درک می کنند و در روزهای اخیر صفحه خود را از اغتشاشگران و معاندان نظام جدا کردند و با حضور پرشور خود در راهپیمایی هایی که در سراسر کشور برگزار شود انزجار خود را از آشوبگران و فتنه گران اعلام کردند و به نوعی پاسخ توطئه دشمن را دادند.

انتهای پیام/