مولوی غلام نبی توکلی، امام‌جمعه اهل سنت تایباد در رابطه با مسائل اخیری که در کشور به وجود آمد در گفتگو با صبح توس؛ گفت: لازم است که مردم مؤمن و متدین ایران اسلامی در چنین مسائلی هوشیاری و بصیرت خودشان را نشان دهند. اعتراضات مردم برای مسائل اقتصادی فعلی کشور مانند گرانی و .... به‌حق است اما اغتشاش و آشوب راهش به‌کلی از راه مطالبه گری جداست و باید ملت راه آشوب و اغتشاش را بشناسند و بفهمند که این مسائل از طرف دشمنان اسلام و دشمنان ایران در کشور ما تحمیل می‌شود و به وجود می‌آید.

 

وی ادامه داد: مردم ایران باید آگاه باشند که کشورهایی مانند آمریکا و اسراییل و دست‌نشانده‌های آن‌ها در منطقه و افرادی ضدانقلاب که خارج نشین هستند، قصدشان نشانه رفتن امنیت این کشور است.

 

امام‌جمعه اهل سنت تایباد ضمن محکوم کردن اغتشاشات اخیر، بر وحدت اقوام و مذاهب تأکید کرد

مولوی توکلی ضمن محکوم کردن اغتشاشات و آشوب‌های اخیر، تصریح کرد: بار دیگر به استکبار جهانی هشدار و اخطار می‌دهیم دست از این اعمال تفرقه‌انگیز بردارد و ملت ایران را به حال خودش بگذارد و این اغتشاشات و آشوب را در داخل ایران پی‌ریزی نکند.

 

وی ادامه داد: این دخالت‌های آن‌ها کاری بیهوده و آب در هاون کوبیدن است. همان‌طور که از اول انقلاب اسلامی ایران تا به امروز این‌ها دست‌بردار نبوده و هرروز دنبال یک فتنه جدید بودند اما همیشه ملت ایران با گوش جان فرادادن به منویات مقام معظم رهبری پشت انقلاب خودشان ایستادند  و هیچ‌گاه دولت و انقلاب خود را تنها نخواهند گذاشت.

 

اهل سنت ایران مانند همیشه پشت این نظام اسلامی‌خواهد ایستاد
مولوی توکلی بیان کرد: تمام اقوام و مذاهب کشور با وحدت کامل از نظام دفاع خواهند کرد و اهل سنت ایران نیز مانند همیشه پشت این نظام اسلامی‌خواهد ایستاد و گول حیله و فتنه‌انگیزی‌های بیگانگان را نخواهند خورد.

 

وی ضمن اشاره به حمایت‌های توییتری ترامپ از اغتشاشگران گفت: ترامپ یک انسان احمق و نادانی است که فکر می‌کند با این کارها می‌تواند ملت ایران را مثل مردم افغانستان و سوریه و ممالک دیگر بدبخت کند. اما کار ناشیانه و احمقانه‌ای است و او نیز همانند رئیس‌جمهورهای قبلی آمریکا  هیچ‌گاه موفق نخواهد شد در این انقلاب رخنه‌ای ایجاد کنند.

 

محمد بن سلمان انسان خودفروخته‌ای است که گمان می‌کند با این فتنه‌گری‌ها می‌تواند ملت ایران را فریب دهد

وی به خط دهی آل سعود در این اغتشاشات اشاره کرد و افزود: محمد بن سلمان یک انسان جاهل و خودفروخته‌ای است که گمان می‌کند، می‌تواند با این خط دهی‌ها و فتنه‌گری‌های خود ملت بزرگ ایران را فریب دهد درصورتی‌که خودش فریب‌خورده استکبار جهانی است و باید از سرنوشت دشمنان انقلاب اسلامی ایران عبرت بگیرد. این جوان نافهم آرزوی پست و بیهوده‌اش که می‌خواهد در داخل ایران جنگ داخلی راه بیندازد و این انقلاب را سرنگون کند با خودش به گور خواهد برد.

انتهای پیام/