به گزارش خبرنگار صبح توس؛ نخستین یادواره ۱۱۰ شهید اهل سنت شهرستان تربت جام با حضور نماینده مجلس خبرگان رهبری، مدیران اجرایی، کشوری و لشکری، استانی و محلی، ائمه جمعه و جماعات شیعه و اهل سنت، حوزه های علیمه، خانواده شهدا و ایثارگران در مزار شیخ احمد جامی برگزار و فضای عمومی و وحدت آفرین آسمان شهرستان با عطر شهدا معطر شد.

حسن باخرد راوي و رزمنده دفاع مقدس با ذکر خاطراتي از شهداي اهل سنت گفت: شهدا پنج ويژگي دارند که ديگران از آن بي بهره هستند؛ آنان را خداوند قبض روح مي کند و از لحظه اي که خونشان ريخته مي شود حق شفاعت دارند و بدون غسل و کفن پاک و زنده هستند.

حسن باخرد با بيان ديدگاه شهدا نسبت به تبعيت از مقام ولايت افزود:  شهيدان در وصيتنامه هايشان تاکيد بر تبعيت از ولايت فقيه دارند و براي آنکه حرف امام زمين بماند جانشان را نثار کردند؛ امروز امام خامنه اي توهين به مقدسات اهل سنت را حرام مي دانند و اگر پيروي شهدا باشيم نمي گذاريم حرف امام زمين بماند.

وي ادامه داد: همه سر سفره شهدا نشسته ايم و بدانيم کساني که به مقدسات شيعه و اهل سنت توهين مي کنند در جبهه ستکبار جهاني و با پول آمريکا نقش آفريني و به دنبال از بين بردن وحدت مسلمانان هستند و مورد تائيدعلما نيستند.

راوی دفاع مقدس با اشاره به مقام و جایگاه شهیدان تصریح کرد: شهدا انسان های عادی و معمولی بودن که پله های ایمان را سپری کردند و ستارگان درخشان هدایت شدند و این در حالی که خداوند می فرماید بلای هر خوبی بهتری است مگر درجه و مقام شهید که بالاتر از آن وجود ندارد.

باخرد با اشاره به رابطه شهدا با خانواده بیان داشت: شهدا از خانواده های بیزار نبودند آنها زندگی و متعلقه هایش را دوست داشتن و همه خواسته ها خود را گذاشتن و برای حفظ اسلام رفتند.

وی با اشاره به خدمات متقابل ایران و اسلام عنوان کرد: اسلامیت و ایرانیت خدماتی بسیاری به یکدیگر دارند او امروز جهان، اسلام را با ایران و جمهوری اسلامی را نماد اسلامیت می دانند.

رزمنده دفاع مقدس با اشاره به علافه شهیدان به اهل بیت خاطر نشان کرد: شهدا راه رسیدن به خدا را خوب می دانستند و توسل به اهل بیت از برنامه های آنها بود و در میان شهدای مدافع حرم یکی از شهیدان اهل سنت به نام نور محمد به دوست سیدش موقع شهادت می گوید: «آقا سید به مادرت حضرت زهرا بگو نور محمد هر وقت روضه فرزندش امام حسین را می شنید گریه کرده است» اینگونه شهدا ستاره شدند.

باحرد با اشاره به شرایط پیرامون کشور ابراز داشت: ناامنی تمام کشورهای منظقه را گرفته است کدام کشور به اندازه ایران امنیت دارد و این آرامش دلیلش شهادت فرزندان کشور است.

انتهای پیام/