به گزارش خبرنگار صبح توس؛ نخستین یادواره ۱۱۰ شهید اهل سنت شهرستان تربت جام با حضور نماینده مجلس خبرگان رهبری، مدیران اجرایی، کشوری و لشکری، استانی و محلی، ائمه جمعه و جماعات شیعه و اهل سنت، حوزه های علیمه، خانواده شهدا و ایثارگران در مزار شیخ احمد جامی برگزار و فضای عمومی و وحدت آفرین آسمان شهرستان با عطر شهدا معطر شد.

مولوي شرف الدين جامي الاحمدي امام جمعه اهل سنت تربت جام با تشکر و قدرداني از برگزار کنندگان يادواره 110 شهيد اهل سنت اين شهرستان مرزي بيان داشت: با آغاز جنگ تحميلي فرزندان اين مرز و بوم براي دفاع از کيان قرآن و انقلاب به ميدان نبرد رفته و در اين راه جان خود را فداي نظام اسلامي کردند.

مولوي جامي الاحمدي با اشاره به آيات الهي تصريح کرد: شهدا زنده هستند و در پيشگاه خدا روزي مي خورند و ناظر اعمال ما هستند و با جانفشاني شهيدان در هشت سال دفاع مقدس يک وجب از خاک به دشمن نداديم.

وي افزود: خون شهدا مايه عزت و اقتدار براي نظام و الگوي مناسب براي ساير کشورهاي اسلامي و جهان شد که امروز از مسير شهيدان درس مي گيرند.

امام جمعه اهل سنت تربت جام با اشاره به سرگذشت مستکبران يادآور شد: سرنوشت صدام که به چه وضعي دستگير و کشته شد براي سران کشورهاي اسلامي درس عبرت است.

مولوي جامي الاحمدي تاکيد کرد: همه بايد قدر خون شهيدان را بدانيم و نگذاريم زحمات و جانفشاني آنها از بين برود که اگر اين گونه عمل نکنيم امنيت پايدار از بين خواهد رفت.

وي بااشاره به وقايع اخير کشور خاطر نشان کرد: در منطقه مرزي تربت جام هيچ کس حق ندارد کاري خلاف نظام جمهوري اسلامي انجام دهد که باعث درگيري شود ، رنان ومردانه اين خطه بايد مراقب باشند گول شياطين، آمريکا، اسرائيل و دلارهاي آنان را نخورند وحدت را همچنان حفظ کرده وبه غير از سخنان رهبري به کسي اعتماد نکنيد.

امام جمعه اهل سنت ادامه داد: مسئولان خواسته هاي به حق مردم مردم را عملي و براي کساني کار نکنيد که به ريش شما بخندن و حق زنان بيوه و مستصعف را ادا و بدانيد خداوند از شما محاسبه مي کند.

مولوي جامي الاحمدي عنوان داشت: اگرمديران اجرايي به خواسته به حق مردم رسيدگي مي کردند امروز شاهد اعتراض هاي خياباني نبوديم.

انتهای پیام/