به گزارش خبرنگار صبح توس؛ نخستين يادواره 110 شهيد اهل سنت شهرستان تربت‌جام امروز با حضور نماينده مجلس خبرگان رهبري، مديران اجرايي، کشوري و لشکري، استاني و محلي، ائمه جمعه و جماعات شيعه و اهل سنت، حوزه‌های علمیه، خانواده شهدا و ايثارگران در مزار شيخ احمد جامي برگزار و فضاي عمومي و وحدت‌آفرین آسمان شهرستان با عطر شهدا معطر شد.

 مولانا نذير احمد سلامي نماينده مردم سيستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبري با تجليل از مقام شهدا گفت: ايران جزیره‌ای امن و داراي کمربند امنيتي است و در منطقه‌ای که هيچ کشوري آرامش ندارد مردم ايران به برکت خون شهيدان و با رهبري آگاه و هوشمند در کمال آسايش زندگي می‌کنند.

مولانا سلامي با اشاره به مؤلفه‌های امنيت افزود: ايجاد امنيت بر اساس مؤلفه‌های تشکيل حکومت ديني و اسلامي، سخنان امام خميني(ره)، رهنمودهای خداپسندانه رهبري و موضع‌گیری به‌حق در حوادث داخلي و خارجی، تعامل بين مردم و مسئولان، جان‌فشانی نيروهاي مسلح و خون شهيدان است.

وي با اشاره به آيات قرآن و سيره پيامبر رحمت تصريح کرد: قرآن کريم و پيامبر تأکیددارند که از مؤلفه‌های امنيت بايد تجليل و تقدير به عمل آورد که امروز يادواره شهدا و تجليل از مقام والاي آنان کاري الهي و ديني است.

نماينده مردم سيستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبري با اشاره به جايگاه شهيدان ابراز داشت: شهدا عزیزترین سرمايه بشري که جان است را فدا کردند و امنيت، آسايش، آرامش، عزت و اقتدار ايران اسلامي حاصل خون شهيدان است.

مولانا سلامي تأکید کرد: امنيت امروز ايران اسلامي قابل‌تحمل براي استکبار جهاني نيست و هميشه با حیله‌گری به دنبال تضعيف نظام و امنیت جمهوري اسلامي تا امت اسلام را کم‌توان ببينند.

وي با اشاره راهبرد اساسي و خطرناک استکبار جهاني بيان داشت: راهبرد اساسي استکبار جهاني ايجاد اختلاف و تجزيه کشورهاي اسلامي به بهانه‌های مذهبي، سرزميني و قوميتي است که برنامه‌های خطرناکي براي جامعه اسلامي دیده‌اند که در شرايط فعلي امت اسلام بايد آگاه و دشمن‌شناس باشند.

نماينده مردم سيستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبري با اشاره به توطئه‌های استکبار جهاني در چند وقت اخير عنوان کرد: استکبار جهاني با طرح قائله اقليم کردستان و سه جزیره ایرانی که از زمان ايجاد تاريخ متعلق به ايران بوده را براي تحريک کشورهاي عربي عنوان می‌کند تا بلاد اسلامي تجزيه و دچار آشوب شود تا بهره‌های لازم را ببرند.

مولانا سلامي به فتنه هفته گذشته با اشاره کرد : مردم غيور ايران اسلامي به بلوغ سياسي رسیده‌اند و دشمن‌شناس هستند که با آگاهي، تعامل و يکدلي فتنه را خنثي کردند.

وي با قدرداني از سپاه پاسداران که توانسته داعش را در منطقه نابود کند يادآور شد: گروهي تروريستي داعش با برخورد مقتدرانه سپاه و حمايت جانانه مردم از بين رفته است ولي تفکر و حاميان داعش از بين نرفته و به دنبال ايجاد فتنه ديگري هستند پس نبايد غافل باشيم.

نماينده مردم سيستان و بلوچستان در مجلس خبرگان ادامه داد: براي مقابله با تفکر داعشي لازم است اخوت، تعامل،يکدلي و وحدت در جامعه اسلامي حفظ شود و از توانمند اقتصادي و فيزيکي جهان اسلام استفاده و اجازه نفوذ دشمن را ندهيم.

مولانا سلامي خاطرنشان کرد: جهان اسلام به لحاظ توانمندي و امکانات خدادادي بالاترين رتبه جهان را دارد ولي متأسفانه خط و مش واحدي نداشته و به دلیل عدم انسجام و استراتژی معين دشمنان جرئت پيدا می‌کنند با ايجاد رخنه در صفوف آنان مسلمانان را قتل و غارت کند و جمهوري اسلامي باتدبیر امام خميني به دنبال ايجاد وحدت و پیک پارچگی جهان اسلام بودند.

وي با اشاره به آتش کشيده شدن پرچم در فتنه اخير عنوان کرد: کساني که پرچم ايران و درب‌های مساجد را آتش زدن و آب آسياب دشمن می‌ریزند خیرخواه امت نيستند بلکه مزدوران دشمن بوده که با اين عمل نگين باعث شادي اسرائيل، آمريکا و استکبار جهاني شدند که با هوشياري مردم خنثي شد.

نماينده مردم سيستان و بلوچستان در مجلس خبرگان ادامه داد: مردم مطالبه‌های به‌حق و مشروعشان را از چارچوب قانون پيگيري و اجازه تخريب اموال عمومي را ندهند و زمینه‌ساز نفوذ دشمن نباشند.

مولانا سلامي با تأکید بر استفاده از توان داخلي گفت: سازمان‌های بین‌المللی هیچ‌وقت به نفع مسلمانان مصوبه نداشته و هر وقت هم قرار شد مصوبه‌ای صورت بگيرد وتو شده و به ما هشدار می‌دهد که اگر بر توان داخلي خود تکيه نکنيم موردتهاجم اين سازمان‌های چپاول گر قرار می‌گیریم.

وي با اشاره به دلايل دشمني استکبار با جمهوري اسلامي افزود: هرچقدر مردم مسلمان ايران به قانون اسلام پایبندتر باشند به همان اندازه دشمني آن‌ها بيشترمي شود پس بدانيم فتنه و دشمني آن‌ها پايان ندارد.

انتهای پیام/