به گزارش صبح توس؛ ظهر امروز طرح توسعه دام سبک به منظور افزایش بهره وری، با هدف اجرای کارگاه آموزشی ترویجی با عنوان تغذیه تکمیلی بره های شیر خوار و تغدیه میش ها در دو ماه آخر آبستن و دو بار زایش در طول سال در رشتخوار برگزار شد.

این کلاس ها با حضور سید هادی ابراهیمی استاد دانشگاه فردوسی مشهد و جناب خازنی با همت مدیریت جهاد کشاورزی و با مشارکت کارخانه خوراک دام رنگین دانه رشتخوار با حضور بیش از 150 نفر از تولید کنندگان و کارشناسان حوزه دام سبک این شهرستان در محل تالار قصر شیرین رشتخوار برگزار شد.

 

 علیرضا مهرابی سرپرست تولیدات دامی شهرستان رشتخوار در حاشیه برگزاری کارگاه توسعه دام سبک در این شهرستان از اجرای طرح آمیخته گری کنترل شده نژادهای بومی گوسفند با نژادهای نر تولید، در سطح این شهرستان خبر داد.

 

وی هدف از اجرای این طرح را اصلاح نژاد دام سبک، افزایش بازده تولیدی و سود حاصل در گله های پرورشی با انجام همزمانی فحلی و آبستنی میش ها در خارج از فصل عنوان کرد.

 

مهرابی افزود: در اجرای این طرح از نژادهای ایران بلک و آرمان که در مرکز اصلاح نژاد دام شمال شرق(عبس آباد) سنتز شده استفاده می شود.

 

وی یادآور شد:  با اجرای این طرح گام موثری در جهت بالا بردن ظرفیت های موجود و تبدیل استعدادهای بالقوه و بالفعل، افزایش راندمان تولید و حفظ ذخایر ژنتیکی در سطح گله های شهرستان برداشته می‌شود.

انتهای پیام/