به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت الاسلام علی اکبر موحدی پور امام جمعه جغتای که طهر امروز در اجتماع عظیم مردمی ضد فتنه در مسجد جامع جغتای سخنرانی می کرد گفت:  ۹۰۰ تریبون نماز جمعه در سراسر کشور به انتشار توصیه های مقام معظم رهبری به مسولان اختصاص داده شده است، و پس از هر سخنرانی ایشان، نکاتی راهبردی را متناسب با نیاز روز جامعه به مسولان هر منطقه گوشزد می کنند، اما براحتی از کنار دغدغه های رهبر انقلاب عبور میکنند.

امام جمعه جغتای با احمقانه خواندن برخی اظهارات علیه آیت الله علم الهدی افزود: معاون احمق یک وزیر چشم خود را بر روی واقعیات جامعه و مشکلات مردم می بندد و به جای پاسخگویی به مطالبات بحق مردم، دنبال بهانه ای برای حمله به امام جمعه مشهد مقدس می گردد و تلاش میکند تا برای اعتراضات حقیقی مردم مقصری بیابد.

وی گفت: باید همه نهادها و همه جریان های سیاسی کشور در کنار دولت برای رفع مشکلات مردم تلاش کنند و خدمات انجام شده را برای عموم بازگو کنند تا با پیش گیری از اعتراضات مردم، زمینه نفوذ دشمن ایجاد نشود.

املاک موسسات مالی خائن برای تسویه طلب مردم فروخته شود

حجت الاسلام موحدی پور با اشاره به موسسات مالی ورشکسته به عنوان یکی از زمینه های نارضایتی های اصلی مردم، تشریح کرد: موسسات مالی خائنی که پس از رشد و گسترش قارچ گونه خود، پول های مردم را گرفتند و پس ندادند، باعث نارضایتی بسیاری از شهروندان در سراسر کشور شدند.

امام جمعه جغتای افزود: موسسه ثامن الحجج یکی از بزرگترین موسسات مالی کشور بود که با ۵۸۰ شعه در کشور، حجم قابل توجهی از نقدینگی بازار را به خود اختصاص داده و بعد از ورشکستگی و عدم تسویه بدهی مشتریان خود موج گسترده ای از نارضایتی ها را بین مردم بوجود آورد.

وی یادآور شد: رئیس بانک مرکزی کشور اعلام کرد که این موسسه به یکی از مشتریان خود ۸۹ درصد سود خالص پرداخت می کرده است، اتفاقی که در جمهوری اسلامی به هیچ وجه توجیه نداشته و باعث ترویج و توسعه سیستم رباخواری سازمان یافته شد.

حجت الاسلام موحدی پور با اشاره به ساختمان ۳ طبقه موسسه مالی ثامن الحجج در شهر جغتای گفت: این ملک و سایر املاک این موسسه و موسسات دیگر باید با تدبیر مسولان دولتی برای تسویه طلب های مردم به فروش گذاشته شود.

نمایندگان مجلس تجمعات مردم در جلوی درب مجلس را می دیدند و بی توجهی میکردند

امام جمعه جغتای همچنین با انتقاد از تنبلی و بی توجهی نمایندگان به خواسته های مالباختگان موسسات مالی، اظهار داشت: چندین بار نمایندگان مجلس شاهد تجمعات مردمی در جلوی درب مجلس شورای اسلامی بودند و در نهایت بی توجهی و بی مسولیتی حتی حاضر نمی شدند تا یکبار پای حرف دل آنها بنشینند، بی توجهی های نابخردانه ای که زمینه دامن زدن به اعتراض های مردمی و سوء استفاده دشمن را فراهم کرد.

وی گفت: بی توجهی به دغدغه های مردمی و گوش ندادن به حرف آنها کار کشور را به جایی کشاند که دشمن با رخنه در میان صفوف اعتراض های به حق مردم، باعث خسارت فروانی به اموال عمومی و مردم شد و دامنه جسارت ها تا هتک حرمت نسبت به پرچم جمهوری اسلامی، قرآن، تکایا، مساجد و جان مردم نیز کشیده شد اما به لطف هوشیاری مردم، پوزه دشمنان به خاک مالیده شد.

حجت الاسلام موحدی پور گفت: همه مردم می دانند که هتک حرمت کننده به مقدسات یک کشور دغدغه نان و معیشت ندارد و گماشته سرویس های غربی عربی برای ضربه زدن به کشور است، اما نباید در این میان مطالبات بحق مردمی نادیده گرفته شده و صدایشان را کسی نشنود.

سعودی ها حامی اصلی فتنه ۹۶

امام جمعه جغتای افزود: آمار منتشر شده نشان می دهد که سعودی های با اختصاص ۲۶ درصد از فضاسازی های مجازی برای اغتشاش و آشوب در کشورمان و همچنین برنامه ریزی برای ورود ۳۰۰ تن از عناصر داعش به ایران، نسبت به رژیم صهیونیستی، انگلیس و آمریکا پیشتاز بوده اند، موضوعی که عمق کینه رژیم وهابی سعودی را از نظام جمهوری اسلامی بر ملا کرد.

وی در پایان با انتقاد صریح از کوتاهی های صورت گرفته در زمینه اقتصاد مقاومتی و پرداختن به منویات رهبر معظم انقلاب، تاکید کرد: راه برون رفت از مشکلات اقتصادی نگاه به توانمندی های داخلی، قطع واردات بی رویه کالا ها در چارچوب دستورالعمل های اقتصاد مقاومتی می باشد.

انتهای پیام/