به گزارش صبح توس؛ احمد جوان یکی از شهروندان قوچانی به دلیل مشکلات بیکاری در این شهر، به شهر جدید گلبهار در نزدیکی مشهد مقدس مهاجرت کرده و مشغول فعالیت و کسب و کار است که پس از ثبت نام یک واحد مسکونی و تحویل آن در یک مراسم رسمی که با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و سایر مسئولین استانی برگزار شد، دراتفاقی عجیب مسئول پروژه مسکن مهر، واحد مسکونی را از وی پس گرفت.

این شهروند قوچانی به خبرنگار ما گفت: به دلیل مشکلات اقتصادی و بیکاری، به شهر جدید گلبهار که در نزدیکی مشهد مقدس بود و مهاجرت کردم و مشغول به کار و فعالیت شدم؛ باتوجه به اینکه تصمیم گرفتم همسر و فرزندم را نیز به نزد خود بیاورم در سال 92 اقدام به ثبت نام مسکن مهردر این شهر نمودم.

وی با بیان اینکه در موقع ثبت نام مسئولین شرکت عمران گفته بودند که درصورت پردخت کامل وجه در کمتر از چند ماه واحد مسکونی بنده را تحویل خواهند داد بنده نیز بصورت نقدی 250 میلیون ریال به حساب این شرکت واریز کردم، ادامه داد: در هفته دولت سال گذشته با بنده تماس گرفته و اعلام کردند که طی یک مراسم رسمی واحد مسکونی تحویل اینجانب خواهد شد.

وی افزود: پیش از تحویل و برای هماهنگی مسئول پروژه، رنگ آمیزی منزل و ساخت کابنیت آشپزخانه را انجام داد و اعلام کرد که این اقدامات هدیه بوده و رایگان انجام می شود و بنده نیز تمام وسایل خود را به منزل جدید منتقل نمودم و در یکی از روزهای هفته دولت با حضور مسئولین استانی و معاون وزیر کلید این واحد مسکونی به بنده واگذار شد و تصاویر و خبر آن نیز در صدا و سیما پخش شد؛ اما در کمال ناباوری صبح روز بعد افتتاح یکی از مسئولین پروژه مسکن مهر با شکستن درب آپارتمان، وارد منزل بنده شدند و شوفاژها را باز کردند و کنتور آب و برق را نیز قطع کردند.

این شهروند تصریح کرد: مسئولین مسکن مهر مدعی شدند که می بایست مبلغ 80 میلیون ریال دیگر برای ساخت کابینت و رنگ آمیزی پرداخت کنم اما این درحالیست که آن را قبل از افتتاح رایگان و هدیه اعلام کردند و از طرفی هزینه این اقدامات هیچگاه این مبلغ نمی شود چون از کیفیت بسیار پایینی دارد.

وی با انتقاد از شرکت عمران شهر گلبهار و مسئول پروژه مسکن مهر خاطر نشان کرد: اگر حق با آنها هم بود، شکستن درب و ورود به منزل شخصی بنده اقدامی غیرقانونی و غیراخلاقی است و نباید چنین کاری انجام می دادند.

این شهروند خاطرنشان کرد: پس از آنکه نتوانستم از مجاری قانونی به حق خود برسم از طریق برنامه پایش و شبکه یک سیما پیگیری نمودم که پس از پخش برنامه، مسئولین شرکت عمران قول پیگیری و حل مشکل را دادند اما تاکنون هیچ اقدامی برای تحویل منزل به بنده انجام نداده اند.

وی در پایان گفت: تحویل سه ماهه منزل پس از حدود سه سال بصورت نمایشی انجام شد و علیرغم اینکه 250 میلیون ریال در سال 92 بصورت نقدی پرداخت و بیش از 32 قسط از وام های آن را پرداخت کرده ام، 16 ماه نیز اجاره نشین بوده ام  و اجاره پرداخت کرده ام و به دلیل بلاتکلیف بودن، همسر و فرزندم در قوچان ساکن بوده و دور از خانواده هستم و ازمسئولین  استانی به ویژه استاندار محترم خواهشمندم به مشکل بنده رسیدگی کنند تا بیش از این بلاتکلیف نباشیم.

احمد خدادوست، مسئول روابط عمومی شرکت عمران گلبهار در پاسخ به پیگیری های ما گفت: این پروژه توسط یک شرکت پیمانکار انجام شده بود و با توجه به اینکه این واحد از واحدهای نمونه بود و قرار برتحویل خام پروژه ها به متقاضیان بود، پیمانکار پروژه برای آماده سازی این واحد برای افتتاح، اقدام به نصب پکیج،کابینت و رنگ آمیزی کرده بود.

وی با بیان اینکه با شرکت پیمانکار بنابه دلایلی از سوی شرکت عمران خلع ید شد، ادامه داد: پس از افتتاح و زمانی که پیمانکار مبلغ خارج ازعرفی را برای نصب تجهیزات به متقاضی اعلام کرده کرده بود و از سوی متقاضی رد شده و قبول نکرده بود، پیمانکار وارد منزل شده و اقدام به خروج تجهیزات نصب شده کرده بود و آب، برق و گاز را نیز قطع کرده بود.

وی با بیان اینکه این موضوع هیچ ارتباطی به ماجرای افتتاح ندارد، تصریح کرد: متقاضی از پیمانکار شکایت کرده و پرونده آنها در جریان بوده و مفتوح است و شرکت عمران در حال رایزنی با شرکت آب و برق برای نصب مجدد انشعاب است و تلاش می کنیم هرچه زودتر مشکل این شهروند حل شود.

انتهای پیام/