به گزارش صبح توس؛ پهلوان قربان محمد بهادری، در سال 1305 در قوچان چشم به جهان گشود و با تشویق خانواده و دوستانش به ورزش کشتی باچوخه که خاستگاه آن قوچان است، روی آورد.

 

در دوران جوانی و زمانی که در حال خدمت سربازی بود در مسابقات  سراسری کشتی ارتش شرکت کرد و با اقتدار در سکوی قهرمانی ایستاد و پس از آن در مسابقات بین المللی ترکیه حضور پیدا کرد و به مقام نایب قهرمانی رسید.

 

شهرت و آوازه این پهلوان نام آور ایرانی با اجرای فن منحصر به فرد "لنگ" در مبارزه کشتی با "امامعلی حبیبی" که قهرمان کشتی ایران و المپیک بود، فراگیر شد و از آن سال به بعد، عکس لحظه اجرای این فن زیبای کشتی خراسان به نشان "فدراسیون کشتی ایران" تبدیل شد و بر روی مدال های مسابقات مختلف کشتی نقش بست.

 

بازمانده عصر تختی از قدرت بالا و فنون کم نظیری همچون "لنگ" برخوردار بود و در طول عمر خود به ورزش کشتی و کشتی باچوخه در خراسان و حتی کشور هویت بخشید و شاگردان بسیار زیادی را پرورش دارد.

 

پهلوان بهادری به دلیل بیماری آلزایمر و با هدف مراقب بهتر و بیشتر و توانبخشی برای مدتی در یکی از آسایشگاه های کرج نگهداری می شد و تحت مراقب پزشکان بود و بعد از آن خانواده اش او را به خانه خود واقع در قوچان منتقل و از وی نگهداری کردند.

 

طی 9 ماه گذشته این پهلوان نام آور با  آلزایمر و بیماری های ناشی از کهولت سن دست و پنجه نرم می کرد و در بستر بیماری بود که در نهایت در صبح روز گذشته دار فانی را وداع گفت.

 

رضا محمدیان، رئیس اداره ورزش و جوانان قوچان در گفتگو با خبرنگار ما گفت: قربان محمد بهادری، پهلوان نامی ایران در صبح روز 13 دی ماه و پس از 9 ماه تحمل بیماری  جان به جان آفرین تسلیم کرد.

 

وی با بیان اینکه زمان تشییع و تدفین آن مرحوم تاکنون قطعی و مشخص نشده است، ادامه داد: در حال هماهنگی و رایزنی با خانواده وی و مسئولین برای تعیین زمان تشییع و تدفین پیکر این پهلوان بزرگ هستیم و پس از جمع بندی و تصمیم گیری از طریق رسانه بها به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

 

انتهای پیام/