به گزارش صبح توس؛  مردم قوچان صبح امروز در واکنش و محکومیت اغتشاشات و اقدامات ساختارشکنانه روزهای اخیر از محل باغ ملی تا میدان امام خمینی(ره) این شهر راهپیمایی کردند و با سر دادن شعارهایی با آرمان های انقلاب اسلامی و ولایت فقیه تجدید میثاق کردند.

 

حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی دستجردی، امام جمعه قوچان در این مراسم گفت: مردم قوچان همانند ملت بزرگ ایران در مسیر انقلاب و ولایت قرار دارند و باکی نداریم که جان خود را در این مسیر فدا کنیم.

 

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران، انقلاب اهل بیت(ع) و فاطمه زهرا(س) است، ادامه داد: اگر این انقلاب دچار چالش شود، شیعه برای هزاران سال نخواهند توانست حرکت خود را ادامه دهد.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی قوچان تصریح کرد: قوچانی ها در مسیر ولایت قرار داشته و دارند و خواهند داشت و قطعا شبکه های ماهواره ای این حرکت مردم قوچان را در ذهن خود به ثبت خواهند رساند.

 

یکی از شهروندان قوچان حاضر در این راهپیمایی در گفتگو با خبرنگار ما گفت:  مردم قوچان همانند ملت بزرگ ایران همیشه و در طول تاریخ پشتیبان ایران اسلامی و ولایت فقیه بوده و اجازه نخواهیم داد که برخی از افراد مغرض و وابسته با اغتشاش و تخریب اموال عمومی به کشورمان لطمه وارد کنند.

 

وی با بیان اینکه این راهپیمایی با هدف تجدید میثاق با ولایت فقیه و آرمان های انقلاب انجام شد، ادامه داد: مردم از وضعیت اقتصادی و مشکلات ناشی از بیکاری و گرانی گله مند هستند و به عملکرد دولتمردان طی سال های گذشته انتقاد دارند؛ اما اجازه نمی دهیم برخی با سواستفاده از وضعیت موجود از آب گل آلود ماهی بگیرند و به اهداف خود که چیزی جز تخریب کشورمان است، برسند.

 

یکی دیگر از شهروندان قوچانی گفت: در حالی که ترامپ ملت بزرگوار کشورمان را گرسنه خطاب کرده و از سفر شهروندان ایرانی به آمریکا جلوگیری کرده و ما را تروریست می نامد، دایه مهربان تر از مادر شده است.

 

وی با بیان اینکه اجازه نمی دهیم دیوانه ای همچون ترامپ برای کشور ما تصمیم بگیرد، بیان کرد در دوران انقلاب و دفاع مقدس چند صد هزار نفر از جوانان این مرز و بوم به خاک و خون کشیده شدند و جان خود را برای دفاع از میهن، هویت و استقلال کشور فدا کردند و به برکت خون شهدا از پس مشکلات برخواهیم آمد و اجازه نخواهیم داد که استقلال کشورمان تحت الشعاع مشکلات اقتصادی قرار بگیرد.

 

انتهای پیام/