دکتر فروز رجایی فر در گفت‌و‌گو با خبرنگار صبح توس؛ ضمن حمایت از راهپیمایی امروز مردم ولایتمدار مشهد مقدس و بسیاری از شهرستان‌های خراسان رضوی با هدف پشتیبانی از مقام معظم رهبری و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: همه هوشیار باشند که آرزو و هدف دشمنان نظام این است که همان وضعیتی که برای سوریه پیش آوردند در ایران هم تکرار شود.

 

تحلیلگر و پژوهشگر سیاسی کشورمان گفت: مردم و مسئولان از همه جناح‌ها و بویژه اصولگرایان و مقامات منسوب به مقام معظم رهبری و ائمه جمعه باید در نهایت هوشیاری و درک لحظه خطیر تاریخی باشند.

 

رجایی فر ضمن تأکید بر لزوم پرهیز از تحریک احساسات و عواطف گروه های مختلف مردم افزود: مردم و مسئولان به جد از هر گونه اختلافی در این موقعیت اجتناب و دقت کنند کلماتی که حاکی از مرزکشی‌ها و مرزبندی های قومی، مذهبی و تعمیق شکاف های اجتماعی است استفاده نشود و همه بکوشند با هویت واحد، ید واحد، شعار واحد و حرکت واحد این شرایط را با آرامش و به خوبی مهار کنند تا در نخستین گام به آرامش قبل از اعتراضات برگردیم؛ بدیهی است در پی استقرار امنیت و آرامش کامل، برای گام های بعدی که تامین حقوق و مطالبات مردم است باید برنامه ریزی شود.

 

وی بیان داشت: در این اتفاقات اگر کسی به ضرب گلوله ناشناسی کشته ‌شود - از هر جناح و قشری که باشد فرقی نمی‌کند - به هر حال از ملت ایران است و تبعات نامطلوبی برای همه دارد.

 

 کارشناس ارشد مسائل ایران ابراز کرد: وقتی در جریان اعتراضات مردمی به جهت سوء استفاده دشمنان نظام و یا الزامات دفاعی، امنیت مردم مخدوش و منجر به تلفات شود، دیگر هدف قبلی اعتراضات که مثلا اقتصادی یا اجتماعی بوده، به حاشیه می‌رود و هدف ثانوی که کینه جویی و انتقام است، جایگزین می شود؛ بر این اساس به عهده مردم و نیروهای انتظام بخش جامعه است که از افزایش خسارات و تلفات جداً جلوگیری کنند.

 

وی که از دانشجویان فعال در جریان تسخیر لانه جاسوسی آمریکا هم بوده ادامه داد: مرحله بعد این است که قطعاً مردم حقوق اجتماعی و مطالبات اقتصادی دارند و حتی ممکن است مطالبات سیاسی هم داشته باشند که با همت مسئولان و خود مردم باید به مرور زمان بررسی و حل و فصل شود.

 

رجایی فر گفت: اکنون نخست کنترل این فضا در اولویت است و به امید خدا مرحله بعد اعطای حقوق و مطالبات بر حق مردم - در هر موضوعی که مطرح باشد، که البته برای تحقق هدف درازمدت، باید تجدید نظری در بعضی رفتارها و هنجارها داشته باشیم.

 

وی بیان داشت: وقتی که ما انتخابات باشکوهی داشتیم و مردم را دعوت کردیم که بر سر صندوق‌ها حاضر شوند و رای دهند و یکی از نامزدهایی که شورای نگهبان هم تأیید کرده بود انتخاب شده، به رسمیت شناختن نتیجه آرای مردم و قبول تبعات این انتخاب تا مقطع انتخابات بعدی، از لوازم مردم سالاری دینی است و رفتار بعدی مسئولان و مردم ما باید تابع قانون و شرع مقدس بوده و تحریک آمیز نباشد.

 

تحلیلگر و پژوهشگر سیاسی کشورمان ابراز کرد: نباید چون نامزد ما برنده نشده، این طور  تبلیغ کنیم که منتخب ملت، آن هم پس از تایید شورای نگهبان و تنفیذ رهبری معظم، خائن و یا نماینده و جاسوس انگلیس و آمریکا در ایران است!  والله نشر اکاذیب و اتهامات واهی که در مبارزات سیاسی عقلای عالم هم جایی ندارد، در دین ما ممنوع است و متدینین و انقلابیون باید از دام های تفرقه افکنی و نفرت پراکنی شیطان دوری کنند و خصوصاً امامان محترم جمعه که منصوب و منسوب به رهبری هستند، بنحوی سخن نگویند که شائبه وابستگی به فلان حزب یا جناح را داشته باشد و در عمل مقام معظم رهبری را به نفع آن جناح مصادره  کرده و  با ساده اندیشی در تقابل با بخش دیگری از ملت قرار دهند؛ باید طوری رفتار شود که با حفظ جایگاه رفیع و فراگیر رهبری، احترام منتخبین مردم محفوظ باشد و نظام سیاسی ما در یک روال متعادل و متوازن، کارآمدی خود را تثبیت کند.

 

وی با تاکید مجدد بر ضرورت تکیه بر اخلاق اسلامی در عرصه سباسی کشور گفت: وظیفه بزرگان این است که ضمن دعوت مردم به هوشمندی و هوشیاری از آنان بخواهند که با رعایت اصول اخلاقی اسلام و نظام سیاسی کشور، انسجام ملی را حفظ و تقویت و هم انتقادات خود را مطرح کنند.

 

رجایی فر یادآور شد: اکنون باید فقط به فکر این باشیم که از دو قطبی های تولید شده توبه و عبور کنیم و تمام همت و هدف و نیت خود را این قرار دهیم که کام دشمنان ایران و ایرانیان برآورده نگردد و ایران هرگز سوریه نشود.

انتهای پیام/