به گزارش صبح توس؛ سید مجید نجاتی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه 23 هزار و 826 واحد مسکن روستایی در سبزوار و داورزن وجود دارد، اظهارکرد: بیش از 19 هزار مسکن روستایی، فاقد مقاومت کافی در برابر زلزله بوده که نیازمند مقاوم سازی هستند.

 

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سبزوار با اشاره به اینکه 81 درصد از واحدهای روستایی تاکنون مورد مقاوم سازی قرار نگرفته اند، تصریح کرد: تنها چهار هزار و 512 واحد مسکونی روستایی موفق به انجام عملیات مقاوم سازی منازل روستایی شده اند.

 

نجاتی با بیان اینکه تسهیلات مقاوم سازی تا سقف 200 میلیون ریال در اختیار دارندگان واحدهای روستایی غیر مقاوم قرار می گیرد، ادامه داد: تاکنون 161واحد روستایی در سبزوار و 61واحد روستایی در داورزن موفق به جذب این تسهیلات با کارمزد 5درصد و باز پرداخت 15 ساله شده اند.

 

وی همچنین با اشاره به اینکه در حال حاضر نیز 500 نفر از دارندگان واحدها مسکونی روستایی برای دریافت تسهیلات به بانک ها معرفی شده اند، عنوان کرد: ازآغاز طرح مقاوم سازی منازل روستایی از سال 84 تاکنون بیش از 10هزار و 700نفر برای دریافت تسهیلات مقاوم سازی به بانک ها معرفی شده اند.

 

نجاتی تصریح کرد: جمعیت روستایی سبزوار در 190روستای این شهرستان برابر با 78 هزار نفر و در شهرستان داورزن با 40 روستا برابر با 18 هزار نفر است.

 

انتهای پیام/