حمیدرضا حیدری در گفتگو با صبح توس؛ ضمن اشاره به افزایش تعرفه خودروهای وارداتی اظهار کرد: از ابتدای این اعلام خود به خود خودروهای خارجی 40 درصد گران تر شد.

 

وی افزود: این افزایش قیمت ها بر اساس تعرفه ها و به دلیل تغییرات دلار به صورت غیر منطقی بوده است.

 

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل مشهد با اعلام اینکه رکود در بازار موجود است، گفت: اعمال سیاست ها و این تغییرات در اختیار اصناف نیست و اصلاً برای خودمان جای سوال است که چرا گران شد.

 

وی افزود: این اقدام به دلیل انحصاری بودن خودروی داخلی تأثیری در صنعت خودرو و افزایش کیفیت داخلی ندارد.

 

افزایش قیمت ها به دلیل تغییرات دلار غیر منطقی بوده است

 

حیدری با اشاره به کیفیت پایین خودروهای داخلی و تأثیر نداشتن هر اقدامی در این روند، تصریح کرد: خودروسازان داخلی چون انحصاری هستند و در رقابتی هم دخیل نیستند، مردم را به نوعی مشارکت دخیل کرده اند لذا تأثیری در کارخانجات داخلی ندارد.

 

وی افزود: خودروسازان در یک ماه گذشته خودروهای داخلی را گران کردند و امروز هم قیمت ها همان است؛ اما قیمت برخی خودرهای داخلی به عنوان نمونه پژو پارس و پژو 206 تیپ دو در بازار از نمایندگی ارزان است.

 

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل مشهد خاطرنشان کرد: گردش مالی خرید و فروش در بازار خودرو رضایت بخش نیست و متأسفانه در رکود شاهد گرانی نیز هستیم.

 

وی افزود: در حال حاضر رکود ویژه ای در بازار خرید و فروش خودرو در صنف نمایشگاه داران علاوه بر گرانی ها وجود دارد.

 

حیدری گفت: با توجه به افزایش قیمت خودرو ها در ماه های گذشته بعید می دانم افزایش قیمت خودرو در سال آینده از این بیشتر عملی شود.

 

وی با بیان اینکه هیچ برنامه حساب شده و مبنایی وجود ندارد و احتمال همه چیز در این وضعیت وجود دارد، گفت: شورای رقابت و سازمان حمایت از مصرف کننده باید قیمت گذاری داشته باشند، البته نظارت بر قیمت های مصوب وجود دارد و قیمت ها از سمت کارخانه های تولیدکننده تعیین می شود.

 

انتهای پیام/