به گزارش خبرنگار صبح توس؛ سید عبدالله ارجائی امروز در جلسه شورا امر به معروف تربت جام که در فرمانداری برگزار شد پس از استماع گزارش عملکرد مدیران عضو گفت: عملکرد شورای امر به معروف و نهی از منکر تربت جام در حد انتظار نیست که لازم است مدیران تعارفات را کنار بگذارند و کار کاربردی به پیش ببرند و  عملی که انجام شده در حد وظایف اداری و درون سازمانی است و آنچه که قرار بوده انجام گیرد نیست.

 

ارجائی افزود: در گذشته قانون امربه معروف را برای اعضای شورای تبیین کردیم و نباید امروز دوباره کلی گویی شود و باید برای اجرا شدن برنامه ها صحبت صورت می گرفت و متاسفانه احساس می شود مدیران کتاب دستور العمل شورا را مطالعه نکرده اند.

 

وی تصریح کرد: دلیل عدم اجرای قانون امربه معروف و نهی از منکر در تربت جام چیست و اگر مشکلی وجود دارد مطرح کنید تا حل شود در شش ماه آینده گزارش عملیاتی و میدانی باید ارائه دهند که چکارهای صورت گرفت است.

 

شعبه ویژه رسیدگی به پرونده های امربه معروف ایجاد شد

 

در ادامه دادستان تربت جام بیان داشت: شعبه ویژه رسیدگی به پرونده های امربه معروف ونهی از منکر در دادگستری تربت جام راه اندازی شده تا به پرونده این حوزه سریعتر رسیدگی شود.

 

قنبری راد عنوان کرد: مصوبات جلسات امربه معروف به مدیران ابلاغ نشده و لازم است شاخص های معروف را هر صنفی تعریف کنیم که قطعا موثر خواهد بود.

 

وی با اشاره ماده 45 قانون کیفری یادآورشد: گشت های امربه معروف ونهی از منکر بسیج حتما باید با یکی از ضابطین قضایی با گروه همرا تا در برخورد با منکرات بتوانند متهمان نگهداری کرده تا قابل دفاع قانونی باشد.

 

امربه معروف و نهی از منکر مهمترین موضوع اجتماعی است

 

سپس امام جمعه تربت جام ابراز داشت: امربه معروف ونهی از منکر مهمترین موضوع اجتماعی ودینی است که مدیران باید برای اجرای این امر مهم مدیران باید کارهای آموزش، سازماندهی و پشتیبانی را بر عهده بگیرند.


حجت الاسلام جواد طاهری افزود: برنامه امربه معرف و نهی از منکر نباید به صورت تبلیغ صرف صورت بگیرد و نیاز است تذکر لسانی و حضوری انجام شود.

 

وی ادامه داد: گروه های امربه معروف و نهی از منکر نباید به صورت مقطعی عمل کنند، بلکه باید حضورشان به صورت دائم باشد و مورد حمایت دستگاه اجرایی وقضایی قرار گیرند.

 

الویت دولت کاهش آسیب های اجتماعی است

 

در ادامه فرماندار تربت جام گفت: اولویت اول دولت برای کاهش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی امربه معروف ونهی از منکر است و نگاهی ویژه به نقش خانواده دارد که می تواند در کاهش آسیب بسیار تاثیر گذار عمل کند.

 

مرتضی حمیدی افزود: یکی از دلایلی که نسل جوان و نوجوان را در برابر آسیب ها قرار داده است نقش کم خانواده ها در همراهی و کنترل صحیح آنها می باشد که بعد از آن باید از سیستم آموزشی خواسته باشیم در این حوزه جدی تر ورود پیدا کنند.


وی خاطرنشان کرد: دستگاه فرهنگی و مدیران فرهنگ سازی مناسبی با نیاز جامعه تعریف نکرده اند و به صورت سلیقه ای عمل کردند که بایستی این روند با هماهنگی و همکاری سازمانی اصلاح شود.

 

انتهای پیام/