به گزارش صبح توس؛ مراسم تجلیل از برترین های قرآن عترت و نماز دانش آموزی با حضور جمعی از مسئولین و خانواده های دانش آموزان برتر در محل سالن همایش شهدای آموزش و پرورش برگزار شد.

 

جواد حسن زاده، فرماندار شهرستان باخرز در این مراسم با اشاره به جایگاه والای آموزهای دینی در زندگی انسان گفت: خداوند در ابتدا، قرآن را به انسان آموزش داد و سپس او را خلق کرد و در سوره الرحمن خود را به عنوان معلم قرآنی معرفی می‌کند که این گویای خلاقیت قرآنی انسان از ابتدا بوده است. از آنجا که قرآن ظاهره عمیق است، برخی این زیبایی را با صوت بیان و تبیین قرآن را با صدا و لحن زیبا، دلنوازی و گوش نوازی می‌کنند. برخی نیز با کتابت و تذهیب و چاپ قرآن آن زیبایی قرآن را بهتر برای جهانیان روشن می‌سازند.

 

وی افزود: آنچه امروز باعث گرفتاری مسلمان‌ها شده است جدایی از فرهنگ قرآن است و اگر امروز در جامعه ایران انقلابی اسلامی ما خدای ناکرده جدایی و تفرقه‌ای وجود دارد به خاطر فاصله از قرآن است و اگر افراط و خشونت در گوشه‌ای از دنیای اسلام، وحدت بین مسلمانان را از بین برده است و مسلمان‌ها را رودرروی یکدیگر قرار داده است به خاطر فاصله از فرهنگ قرآن است که آن عامل اصلی برای وحدت جهان اسلام و مسلمان‌ها قرآن است. ما باید آموزش قرآن را از خانواده ها شروع نماییم تا دانش آموزان بتوانند راه رسم آداب و رهنمودهای قرانی را یاد بگیرند.


در پایان این مراسم با اهدای لوح و جوایزی از برترین های حوزه قرآن،عترت و نماز دانش آموزی شهرستان تقدیر و تشکر بعمل آمد.

 

انتهای پیام/