حسن هانی‌زاده، در گفتگو با صبح توس؛ ضمن اشاره به حمایت و پوشش علنی آمریکا و آل سعود از اغتشاشگران، اظهار کرد: از مدت ها پیش و پس از پیروزی درخشان محور مقاومت در سوریه و عراق که در آن نقش جمهوری اسلامی در سرکوب گروه های ترویستی امثال داعش کاملا چشم گیر بود این موضوع خشم آمریکا و رژیم وهابی عربستان را برانگیخت.

 

وی افزود: بر همین اساس دشمنان طرح جدیدی را برای شبیه سازی حوادث سوریه در کشور ایران درنظر گرفته بودند.

 

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: اتاق جنگ نرم و عملیاتی در عربستان و امارات با شرکت افسران موساد و سازمان سیا ایجاد شد تا بتوانند در فرصت مناسب با ایجاد آشوب مشکلاتی در داخل کشور ایجاد کنند.

 

وی با اشاره به اینکه این همان وعده محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان بود که گفته بود قصد دارد ایران را وارد نزاع داخلی کند، افزود: تظاهراتی هم که صورت گرفت بر اساس مطالبات مردمی بود، بنابراین مطالبات مشروع بیان شد؛ اما متأسفانه برخی افراد مرتبط با دستگاه های جاسوسی آمریکا و اسرائیل و عربستان از این تظاهرات و از پاکی جوانان ایران سوء استفاده کردند و با حمله به اماکن عمومی دست به اعمال خشونت آمیز زدند، پرچم مقدس جمهوری اسلامی به آتش کشیدند و به ملت بزرگ ایران اسلامی اهانت کردند.

 

هانی زاده با تأکید بر این مطلب که مردم اجازه نمی دهند که دشمن نسخه سوریه را در کشور پیاده سازی کند، تصریح کرد: تظاهرات کاهش یافته، ولی عربستان باید هزینه این ماجراجویی در داخل کشور های منطقه را بپردازد.

 

وی افزود: عربستان به عنوان مزدور آمریکا و اسرائیل عمل و تمام سایت های خبری جهان را مجبور به جریان سازی علیه ایران کرد؛ فیلم های مونتاژ شده و اخبار دروغ را پخش و به صورت شبانه روزی و اعمال تخریبی منتشر کردند.

 

این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: مردم امروز متوجه شدند که توطئه های بزرگی در پشت صحنه این حوادث وجود دارد، بنابراین صف خودشان را از آشوبگران جدا کردند لذا دولت باید به مطالبات به حق مردم پاسخ دهد و شرایط بهبود وضعیت معیشتی مردم را فراهم کند.

 

وی با بیان اینکه ملت ایران ملتی هوشمند است، خاطرنشان کرد: دولت با افرادی که تظاهرات مردم را به آشوب و اغتشاش تبدیل می کنند، برخورد داشته باشد.

 

انتهای پیام/