به گزارش صبح توس؛ در شرایطی که دنیای غرب و شرق با ایدئولوژی های کمونیست، لیبرال و فمنیست به بن بست رسیده بود و همه منتظر یک مکتب جدید بودند، پیروزی انقلاب اسلامی ایدئولوژی جدیدی را به دنیا معرفی کرد.

 

خصومت و دشمنی غرب و شرق از ابتدای تاسیس این انقلاب فقط یک دلیل عمده داشت و آن هم اداره یک نظام سیاسی بر مبنای نظام دینی و حکومت مردم سالار بود که بدنه مردم پشتیبان آن بودند و در صحنه های مختلف از آن حمایت می کنند.

 

انقلاب اسلامی ایران از بدو پیروزی تاکنون در هر دهه با فتنه های سخت و پیچیده ای روبرو شده، از فتنه قائم مقامی رهبری در دهه ۶۰ تا کوی دانشگاه و فتنه ۸۸ و امروز نیز با کلید واژه «اعتراض به گرانی» که ضد انقلاب صحنه گردانی آن را به عهده داشته؛ اما همچنان کشتی نظام اسلامی با موج سواری ضد انقلاب در ساحل اقتدار و امنیت قرار دارد.

 

فتنه قائم رهبری در سال ۶۸

 

سال ۱۳۶۴ مجلس خبرگان رهبری با وجود آن که امام خمینی(ره) همچنان در قید حیات بودند، آیت الله منتظری را به عنوان قائم مقام رهبری انتخاب کرد بدون آنکه نه جایگاه و نه سمتی در قانون اساسی داشته باشد.

 

انتخابی که در آن زمان با توجه به روحیات آیت الله منتظری و انقلابی گری وی مورد استقبال مردم قرار گرفت؛ اما در پشت پرده ماجرا، خبر دیگری بود، انتخابی که اصلا مورد تایید امام نبود و بعدها ایشان در نامه تاریخی به آیت الله منتظری با قید قسم جلاله این مخالفت را علنی کردند.

 

زیر سوال بردن جنگ تحمیلی و مجاهدت های رزمندگان و مخالفت صریح با امام خمینی(ره) و مسائلی که منتصب به بیت آیت الله منتظری بود در حال تشکیل یک فتنه و جریان مخالف با انقلاب بود که با عزل و ماجرای پس از آن کشتی انقلاب به مسیر پر صلابت خود ادامه داد.

 

فتنه ۷۸ کوی دانشگاه

حادثه 18 تیر سال 78 در حالی رقم خورد که رسانه های غربی از هفته ها قبل آتش تهیه خود را ریخته بودند و جریان دوم خرداد را با کلید واژه «آزادی مطبوعات» و به بهانه توقیف «روزنامه سلام» با تحریک دانشجویان فتنه دیگری در کوی دانشگاه رقم زدند.

 

فتنه ای که روزنامه های زنجیره ای اصلاحات به کمک عوامل بیگانه و بالاخص ضد انقلاب و سلطنت طلبها، براندازی نظام و اصل ولایت فقیه را هدف قرار داده بودند که این بار هم حضور هوشمندانه نیروهای انقلابی در کنار مردم و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری این توطئه را خنثی کرد.

 

فتنه ۸۸ با کلید واژه «تقلب»

انتخابات سال ۸۸ تمام شد و رقبایی که به اصطلاح در آن شکست خورده بودند این بار هم با کلید واژه تقلب و با حمایت های ضد انقلاب و جبهه استکبار و ارتجاع عرب، مردم را دعوت به شورش و آشوب های خیابانی کردند، به طوریکه در مدت هشت ماه اتفاقات نابهنجار رخ داد و کشور را با چالش مواجه کرد.

 

پس از حماسه ۹ دی ۸۸ و حضور گسترده مردم در راهپیمایی های عظیم روز قدس و ۲۲ بهمن، فتنه گران با الگو برداری از آشوب های کشورهای منطقه در یک فراخوان روز ۲۵ بهمن سال ۸۹ مردم را دوباره دعوت به اغتشاش و آشوب کردند، بطوریکه طبق گفته سران فتنه در قبل و بعد انتخابات (در صورت عدم پیروزی تا برهم زدن ساختار های نظام برنامه ریزی کرده بودند) که در نهایت و با تصمیم شورای عالی امنیت ملی سران فتنه که حداقل مجازاتشان اعدام بود به حصر خانگی محکوم شدند.

 

اغتشاش با کلید واژه «گرانی» این بار در دهه ۹۰

روز پنج شنبه هفتم دیماه امسال بود که عده ای برای مطالبات به حق خود و در اعتراض به گرانی های اخیر در مشهد اعلام تجمع کردند تا شاید مسوولان کشور در پی این مطالبه گری برای گرانی های اخیر و اشتغال جوانان تدبیری اتخاذ کند.

 

مطالبه به حقی که باید از مجاری قانونی و در مقابل مسوولان مطرح شود و مدیران اجرایی و قانونگذار کشور ضمن صحبت با معترضین و بیان مشکلات کشور قول رسیدگی به وضع کنونی جامعه را بدهند.

 

اما این بار هم ضد انقلاب و رسانه های مزدور آنان بیکار ننشستند و از گرانی برای خود یک کلید واژه ساختند و با سیاه نمایی و بزرگ نمایی مشکلات کشور اقدام به فراخوان کرده و مردم را به اغتشاش و آشوب دعوت کردند.

 

از سوی دیگر دونالد ترامپ که تا پیش از این از ملت ایران به عنوان تروریست یاده کرده و قانون ممنوعیت ورود ایرانی ها را ابلاغ کرده بود با دلسوزی و مظلوم نمایی منافقانه خود از اغتشاشگران چند روز اخیر حمایت می کند و در واقع چهره واقعی عناصر و گردانندگان آن را برای مردم روشن و مبرهن ساخت.

 

طبیعی است عده ای در داخل کشور که نه دل در گرو انقلاب و نظام و نه ملت دارند با پوشش های مختلف خود را به صف معترضین به گرانی ها رسانده و با تخریب اموال عمومی و به آتش کشیدن مساجد و هیئت ها بار دیگر فتنه ۸۸ را در اذهان متبلور کردند که اینان همان کسانی هستند که به دنبال براندازی نظام اسلامی هستند.

 

آشوب های خیابانی در برخی شهرهای بزرگ کشور با اندک افراد انگشت شماری که اقدام به تخریب اموال عمومی کرده را ملت ایران و مسوولان کشور محکوم کردند و با هشدارهای متعدد به مانند سال ۸۸ به آشوبگران، از آنان به عنوان عامل مزدور و بیگانه یاد کردند.

 

نگاه اجمالی به رسانه های مزدور در شبکه های اجتماعی نشان می دهد که ضد انقلاب به دنبال القای یک همه پرسی برای نظام سیاسی ایران است، کما اینکه این کشور در ۳۹ سال گذشته هر دو سال یک بار انتخابات آزاد داشته و مردم آزادانه و در یک حرکت دموکراسی کم نظیر در دنیا چهره ها و گرایش های مختلف سیاسی را روانه قوه مجریه و مقننه و خبرگان رهبری کرده است.

 

حسین محمدی، استاد علوم سیاسی دانشگاه تربت حیدریه در خصوص آشوب های اخیر اظهار داشت: مطالبه گری به حق مردم از مجاری قانونی و بدون بر هم زدن نظم و امنیت عمومی به یقین مورد استقبال مسوولان در قواست، زیرا این مطالبه گری بیانگر یک نظام مردم سالار است که بر خلاف لجن پراکنی های بیگانگان مورد حمایت مردم قرار گرفته است.

 

استاد علوم سیاسی دانشگاه تربت حیدریه با بیان اینکه مسوولان باید اقدام عاجلی برای مطالبه به حق مردم انجام دهند، افزود: رکود، تورم و گرانی و بیکاری به مردم فشار آورده؛ اما به هیچ عنوان این دلیلی برای اغتشاش و آشوب و تخریب بیت المال نیست و مردم صف خود را از آشوبگران جدا کرده اند.

 

وی گفت: شکی نیست که گردانندگان این آشوب ها در خارج کشور به دنبال بر هم زدن فضای عمومی کشور هستند و با هر اهرمی از جمله شبکه های اجتماعی سعی می کنند تا به هدف خود برسند؛ اما مردم با بصیرت ایران اسلامی این بار هم به مانند گذشته مشت محکمی بر دهان ضد انقلاب خواهند زد.

 

انتهای پیام/