به گزارش خبرنگار صبح توس؛ به نقل از روابط عمومی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد، سید ابوالفضل احمدی در حاشیه بازدید از مانور برگزاری نشت گاز ترش در واحدهای عملیاتی پالایشگاه خانگیران اظهار کرد: این رزمایش از دو ماه قبل با هماهنگی وزارت نفت برنامه‌ریزی و در پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد اجرا شد که جمع‌بندی این رزمایش، هماهنگی، انسجام و وحدت فرماندهی در اجرای دستورالعمل‌ها را به همراه داشت.

 

وی بابیان اینکه گوهر ناب انقلاب اسلامی مورد هجمه دشمنان است تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با تهدیدات مختلف زیستی، شیمیایی، تروریستی، سایبری، فرهنگی و اقتصادی روبرو است و مهم‌ترین بخشی که مورد هجمه قرار دارد بخش انرژی است.

 

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خراسان رضوی تأکید کرد: برگزاری مانورها علاوه بر ارتقاء سطح آمادگی، بعضی از آسیب‌های احتمالی را شناسایی و در بازنگری مستندات موردتوجه قرار می‌دهد.

 

احمدی بابیان اینکه کشورمان با تهدیدات مختلف روبرو است و گوهر ناب جمهوری اسلامی مورد طمع دشمنان است اضافه کرد: زیرساخت‌های خدمات رسان ازجمله زیرساخت اصلی آب، برق، گاز و منابع انرژی ما از کانون‌های اصلی تهدیدات است.

 

وی ادامه داد: استمرار خدمات‌رسانی در شرایط تهدید، پایداری تولید و ایجاد تعادل در فرآیند منابع انرژی، تأمین سامانه‌های تولید انرژی موازی در حوزه گاز و بهره‌برداری از زیرساخت‌ها از ضروریات است که می‌باید تمهید شود که مردم دچار بحران در حوزه تأمین انرژی نشوند.

 

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خراسان رضوی اذعان کرد: ما در سند چشم‌انداز پدافند غیرعامل در افق ۱۴۰۰ خراسان رضوی را یک استان امن و پایدار می‌دانیم که از سامانه‌های هوشمند و سیال توان پاسخگویی به تهدیدات را داراست و در افق پنج‌ساله در حال تدوین طرح‌های پاسخ به تهدیدات در سطح استان، شهرستان و دستگاهی هستیم.

 

احمدی ابراز داشت: بیش از ۱۲۰۰ زیرساخت استان تاکنون شناسایی و سطح‌بندی شده‌اند که هرکدام از این زیرساخت‌ها با رویکرد دفاع راهبردی توسط دستگاه متولی و هدایت فرمانداران در حوزه جغرافیایی هر شهر باید پاسخگویی به هر نوع تهدیدات را داشته و پیش‌بینی کنند.

 

وی در پایان تصریح کرد: خوشبختانه مجموعه پالایشگاه گاز سرخس از مجموعه‌های هوشمند استان است که آمادگی کامل را در مقابله با تهدیدات دارد و بیش از ۳۳ دستورالعمل در حوزه ملاحظات بحران و پدافند غیرعامل تدوین کرده است.

انتهای پیام/