به گزارش صبح توس؛ علیرضا صحرایی شامگاه سه شنبه12دی ماه در نشست بصیرتی در روستای قلعه‌شیشه از توابع میان جلگه گفت: ۹ دی نشان‌دهنده این بود که نظام دینی متنی بر ولایت‌فقیه و مبتنی بر مرجعیت توان عبور از تمامی بحران‌ها حتی بحرانی چون فتنه سبز ۸۸ را دارد.

وی بابیان اینکه یکی از شباهت‌های اساسی در عصر بعد از رحلت پیامبر(ص) و امام راحل(ره) در عصر حاضر دست‌اندازی به نرم‌افزار حکومت است، اظهار داشت: در زمان پیامبر(ص) انتخاب امام بعد از ایشان بر اساس نصب الهی بود که این امر در سقیفه بنی ساعده تبدیل به انتخاب شد و امامت به خلافت و بعد از آن به سلطنت تغییر رویه داد و در عصر امام راحل و نهضت روح‌الله نرم‌افزار اصلی حکومت مبتنی بر ولایت‌فقیه بود.

صحرایی گفت: بعد از امام راحل طرح شورای رهبری توسط یک جریان خاص نشان‌دهنده همان دست‌اندازی به اصل ولایت‌فقیه و نرم‌افزار اصلی حکومت جمهوری اسلامی بود.

جانشین معاونت تعلیم و تربیت بسیج نیشابور بیان کرد: دشمنان این نظام در طی این سال‌ها به دنبال نشان‌دادن ناکارآمدی نظام ولایت‌فقیه بوده‌اند و ایجاد فتنه‌ای همچون ۸۸ در راستای همین امر ارزیابی می‌شود.

صحرایی یادآور شد: هوشیاری مردم و هدایت‌های سکان‌دار کشتی انقلاب نشان داد که نظام دینی کارایی بسیار زیادی حتی در مواقع بحران را دارد.

انتهای پیام/