هاشم بهرامي نيا در گفتگو با خبرنگار صبح توس،  با اعلام خبر برگزاری مجمع علماي تقريبي اهل سنت در شهرستان تلفيقي تربت جام، گفت: این همایش به منظور بهره گيري از ظرفیت تبليغي چهره هاي تقريبي مناطق تلفيقي در مناسبت هاي ملي و مذهبي در طول سال در راستاي کاهش آسيب هاي اجتماعي، مبارزه با جريان هاي افراطي و تقويت روحيه وحدت و همگرايي ملي و مذهبي و براساس منويات مقام معظم رهبري برگزار مي شود.

 

بهرامي نيا با اشاره به اهداف اين گونه برنامه هاي تلفيقي افزود: استفاده از ظرفيت هاي علمي و فرهنگي چهره هاي تقريبي اهل سنت، حمايت از فعاليت هاي آنان در عرصه هاي فرهنگي و اجتماعي، ايجاد همگرايي وحدت وگسترش فرهنگ تقريب بين عموم مسلمانان و علماي اهل سنت و جلوگيري از تند روي بسياري از عالمان از جمله اهداف برگزاري اين مجمع است.

 

وي تصريح کرد: افزايش اعتماد و مشارکت مردم در مناطق سني نشين کشور و مبارزه با حرکت هاي فرقه گرايانه جريان هاي تلفيقي و رشد روز افزون نگرش و رويکرد تقريب از ديگر برنامه هاي اجراي اين مجمع مي باشد.

 

دبير اجراي مجمع علماي تقريبي شيعه و اهل سنت تربت جام خاطرنشان کرد: به کارگيري توان چهره هاي تبليغي شيعه و اهل سنت براي مقابله با جريان هاي تکفيري و نفوذ افکار جريان هاي ضد شيعه و اهل سنت در منطقه که مي تواند باعث وحدت و همدلي علماي جهان اسلام شود از دیگر اهداف است.

 

بهرامي نيا عنوان داشت: تاکنون 37 چهره برجسته شيعه و اهل سنت که نگاه تقريبي دارند همکاري خودشان را با اين مجمع اعلام و به صورت ماهانه در جلسات مجمع شرکت مي کنند.

 

وی تاکید کرد: اعزام چهره های تلفیقی به مساجد ومراکز دینی به صورت مستمر انجام می شود که در هفته وحدت و دهه فجر رونق بیشتری دارد و تشکیل مجمع به صورت سه ماه صورت می گیرد تا تبادل نظر اتفاق بیافتد.

 

انتهای پیام/