محمد افکار رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام در گفتگو با خبرنگار صبح توس اظهار کرد: معضل اصلی مردم تربت جام عدم توجه به بیماریهای غیر واگیرقلبی و عروقی است که باید با کمک شهروندان پیشگیری لازم انجام شود.

 

افکار افزود: طرح چکاب و غربال گری بیماریهای غیر واگیر قلبی، عروقی و سرطانی از سال گذشته به صورت رایگان در مراکز درمانی شهری و روستایی شروع شده ولی متاسفانه مورد استقبال مردم واقع نشده است و فقط  79 درصد در این طرح شرکت کردند این در صورتی است که مردم باید سالی یکبار در این طرح شرکت کند.

 

وی با اشاره به ضعف های اطلاع رسانی خاطر نشان کرد: در حوزه فرهنگ اطلاع رسانی سلامت ضعیف هستیم و بایدحوزه فرهنگ سلامت در مردم افزایش یابدتا کمتر گرفتار بیماری های غیر واگیر شوند.

 

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام با اشاره به حجم مراجعه بیماران تصریح کرد: با توجه به امکانات موجود و پذیرش بیمار از شهرهای هم جوار؛ باید سیستم درمان، تجهیزات، پرسنل و اعتبارات با هم برابری داشته باشد زیرا خطای پزشکی با جان مردم سرو کار دارد و در حال حاضر اعزام بیمار به مشهد بسیار است.

 

افکار با اشاره به پرداخت زیر میزی در مطب پزشکان یادآور شد: تاکنون در شهرستان تربت جام هیچ گونه مدرکی دال بر تخلف پزشکان گزارشی نشده است و اگر مواردی هم صورت گرفته مردم حاضر به اطلاع رسانی نشدند.

 

وی با اشاره به پروژه عمرانی علوم پزشکی ابراز داشت: یکی از مهمترین پروژه های عمرانی علوم پزشکی، بیمارستان 32 تختخوابی صالح آباد است که با زیر بنای سه هزار متر مربع عملیات ساختمانی آن از سال 89 آغاز شده که فاز اول آن در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

 

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام ادامه داد: با راه اندازی این بیمارستان یکی از مشکلات عدیده مردم مرزی بخش صالح آباد مرتفع و کادر پزشکی، خدمات کیفی بهداشتی و درمانی به شهروندان ارائه می کنند.

 

افکار تصریح کرد: سیاست دانشکده علوم پزشکی بر آن است که زیر ساخت های بهداشتی- درمانی را براساس نیاز منطقه اجرا و از افتتاح و تعریف طرح های سیاسی خود داری شود.

 

انتهای پیام/