مجید پوررضایی معاون امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان خراسان رضوی در گفتگو با صبح توس؛ ضمن اعلام انتشار فراخوان برای تأسیس ١۶۴ مرکز تخصصی مشاوره ازدواج در استان اظهار کرد: تأسیس این تعداد مراکز تخصصی به‌ازای سرانه هر ١٠هزار نفر جمعیت جوان استان در طول برنامه ششم توسعه هدف‌گذاری شده است.

وی افزود: به منظور دست‌یابی به این هدف کمی، به دنبال سامان‌دهی مراکز فعال خدمات‌دهی مشاوره در بخش عمومی جامعه هستیم.

معاون امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: برای تأسیس مرکز تخصصی ازدواج، فرد باید متأهل و حداقل ٣۶سال سن داشته باشد و علاوه ‌بر آن، شرایط تخصصی شامل دارا بودن پروانه اشتغال از سازمان روان‌شناسی و مشاوره و حداقل دارای دو مدرک در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد یا دکتری در رشته‌های روان‌شناسی، علوم تربیتی و مشاوره است.

وی افزود: این مراکز در تمام سطوح مشاوره نسبت به ترویج ازدواج آسان، آگاهانه، به‌هنگام، پایدار و موفق جوانان و راهنمایی خانواده‌ها ارائه خدمت می‌کنند.

پوررضایی تصریح کرد: در هشت ماهه امسال ٣۵هزار و ٨٨٣ ازدواج در خراسان رضوی به ثبت رسیده و با این آمار به طور میانگین در هر شبانه‌روز ١۵٠ ازدواج و در هر ساعت ۶.٢ ازدواج به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از طلاق‌ها به‌صورت بائن و در سال‌های اولیه ازدواج اتفاق می‌افتد افزود: حلقه مفقوده معکوس کردن این جریان را نهادینه‌سازی فرهنگ مشاوره صحیح و ارتقای سطح کمیت و کیفیت مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و تحکیم بنیان خانواده می‌دانیم.

معاون امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان خراسان رضوی با اشاره به اینکه تنها هفت مرکز تخصصی در حوزه مشاوره ازدواج در استان فعالیت می‌کنند.خاطرنشان کرد: همچنین در این مدت ١٠هزار و ٣٠٢طلاق به ثبت رسیده که به‌طور‌میانگین در هر شبانه‌روز ۴٢.٩ و در هر ساعت ١.٨طلاق ثبت شده و در مجموع می‌توان گفت که نرخ ازدواج نسبت به طلاق به ٣.۵ در هشت ماهه سال جاری رسیده است.

انتهای پیام/