علی مهدی زاده در گفتگو با صبح توس؛ عنوان کرد: متولد شهر کاریز(از توابع شهرستان تایباد) در 15 تیر سال 1374 (22 ساله) هستم. در همین شهر نیز بزرگ شدم و رشته تحصیلی دبیرستانم انسانی بود. سال قبل نیز مدرک کارشناسی رشته حقوق را از دانشگاه آزاد تایباد گرفتم.


وی افزود: بدلیل علاقه ای که از کودکی به کشتی چوخه داشتم، باتوجه به اینکه در خطه خراسان رسم است که در برخی از عروسی ها، مسابقات کشتی چوخه برگزار می شود، در سن نوجوانی در مراسمات عروسی شروع به کشتی گرفتن کردم.

 

وی ادامه داد: با تلاش های شبانه روزی و کمک ها و رهنمودهای مربی خود پس از چند سال تمرین مداوم توانستم، جوایز نقدی و غیرنقدی زیادی را از قبیل موتور، سکه بهارآزادی، قوچ، گاو و غیره را در کشتی هایی که در مراسمات عروسی به عنوان قند(جایزه مسابقات کشتی باچوخه با عناوین قند اول، قند دوم و .... نامگذاری می شود) و مسابقات منطقه ای و استانی برگزار شد، کسب کنم.

 

مهدی زاده گفت: چندسالی است که در وزن 90 کیلوگرم در رشته های ورزشی کشتی باچوخه، کوراش، پهلوانی، ساحلی و جودو در سطح استانی و کشوری در مسابقات شرکت و مقام کسب می کنم.

 

وی خاطرنشان کرد: در اولین لیگ کشوری کشتی باچوخه که در سالهای 94 و 95 برگزار شد به عنوان یکی از اعضای تیم کشتی خراسان رضوی شرکت داشتم که در تیمی مقام اول و در انفرادی برحسب امتیاز مقام سوم را کسب کردم.

 

این قهرمان ملی شهرستان تایباد به حضور خود در تیم های ملی اشاره کرد و گفت: در سال 95 در تیم ملی کشتی ساحلی باکمربند و همچنین تیم ملی تاتارکوراش، مسابقات جهانی روسیه حضور داشتم که توانستم مقام سومی این مسابقات را کسب کنم.

 

وی ادامه داد: امسال نیز در پنجمین دوره بازی‌های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا و اقیانوسیه 2017 ترکمنستان، به عنوان نماینده ایران در رشته کشتی قزاق کوراش در وزن 90 کیلوگرم حضور داشتم که متاسفانه مقام پنجم این مسابقات را کسب کردم.

 

مهدی زاده اشاره کرد: رشته ورزشی اصلی من کشتی باچوخه است؛ اما در جودو و کشتی پهلوانی نیز قهرمانی استان را در کارنامه ورزشی ام دارم، همچنین در مسابقات کشتی فرنگی دانشجویان منطقه 9 کشور مقام اول را کسب کردم.

 
وی در پاسخ به این سوال که هم اکنون برای چه رشته ای در حال تمرین است، گفت: فعلا در حال آماده سازی برای شرکت در مسابقات کشتی پهلوانی استانی که جمعه این هفته به میزبانی مشهد در خانه کشتی برگزار می شود، هستم.

 

تمرین در تپه‌ها و جنگل در روزهای داغ تابستان و سرد زمستان

 

این ورزشکار جوان به تمرینات هوازی خود اشاره کرد و گفت: باشگاه تمرینی من باشگاه کشتی بسیج تایباد به مربی گری محمد صادقی است؛ اما برای انجام تمرینات هوازی در تپه ها و جنگل و فضاهای باز برون شهری تمرین می کنم. یکی از تمرینات ثابت هفتگی ام چه در هوای بسیار گرم تابستان این شهرستان و چه در روزهای سرد زمستان، دویدن فاصله شهر تایباد تا کاریز با فاصله 8 کیلومتر به صورت رفت و برگشتی است.

 

وی از کمبود امکانات ورزشی برای انجام تمریناتش گله کرد و افزود: تمام وقتم را برای انجام تمریناتم گذاشتم و زمانی برای فعالیت در هیچ کار اقتصادی ندارم. هزینه و خرج زندگی روز مرّه ام را نیز از طریق جوایز مسابقات کشتی باچوخه بدست می آورم.

 

انتهای پیام/