حسین شیخ‌الاسلام در گفت‌و‌گو با خبرنگار صبح توس؛  در خصوص ضرورت حراست دستگاه دیپلماسی کشورمان از موقعیت ایران در خصوص کشور فلسطین اظهار کرد: دو جبهه در منطقه وجود دارد؛ یکی جبهه‌ی آمریکا و رژیم اشغالگر صهیونیسم است و در مقابل هم جبهه‌ی مردمی است که جهت مقابله با توطئه‌های استکبار متکی به مقاومت ملت‌ها است.

 

مشاور وزیر امور خارجه کشورمان گفت: به‌ویژه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، امید و رهبر جبهه مردمی کشور فلسطین، جمهوری اسلامی ایران شده است که حقوقشان را احیا کند و تاکنون در این مدت چهل سال موفقیت‌های بسیاری را به دست آورده است.

 

وی بیان داشت: درنتیجه‌ مقاومت‌های مردمی، رژیم اشغالگر قدس مجبور به عقب‌نشینی از بیروت در سال 1982 و مجبور به عقب‌نشینی از کمربند امنیتی لبنان در سال 2000 شد و در سال 2005 مجبور به عقب‌نشینی از غزه شدند و در قضیه سوریه که جبهه استکباری درصدد بود رئیس‌جمهور سوریه را شکست دهد و از دست‌نشانده‌های خودش در سوریه حکومت درست کند شکست خوردند.

 

شیخ‌الاسلام افزود: با توجه به ظرفیت پیروزی‌هایی که انقلاب اسلامی در این مدت چهل‌ساله به دست آورده است باید آینده را هم بسازیم و این آینده، سرنوشت فلسطین و سرنوشت همه ملت‌های مظلوم جهان است و سرنوشت قدس است.

 

وی ابراز کرد: ترامپ که احساس می‌کند هر چه زمان می‌گذرد جبهه استکباری و صهیونیستی ضعیف‌تر می‌شود، برای اینکه بتواند فرار به جلو کند قدم بزرگی در رابطه با قدس شریف برداشته و قدس را پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام کرده است.

 

مشاور وزیر امور خارجه کشورمان ادامه داد: علتش هم این است که هر چه می‌گذرد رژیم صهیونیستی و جناح استکباری و آمریکا ضعیف می‌شود و از طرفی جبهه‌ مردمی قوی‌تر می‌شود و ترامپ احساس می‌کند اگر اکنون این کار (انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی از تل‌آویو به قدس) را انجام دهد بهتر از آینده است چون اکنون در وضعیت بدتری به سر می‌برد.

 

وی مهم‌ترین وظیفه دستگاه دیپلماسی کشورمان در قبال مسئله فلسطین را بسیج جهان اسلام در مقابله با خباثت و شیطنت آمریکایی‌ها و درنهایت هم آزادی کل فلسطین عنوان کرد و یادآور شد: در حال حاضر جلو این خباثت آمریکا را بگیرند و در درازمدت هم‌جهت آزادی کشور فلسطین تلاش کنند.

انتهای پیام/