به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام کاظم راشد یزدی، با بیان اینکه شناخت مفهوم انقلاب بسیار مهم بوده و قران کریم نیز از انقلاب به معنای ایجاد تحول و تغییر ذاتی یاد کرده است، اظهار کرد: هر انقلاب دارای چهار رکن مردم، رهبری، تشکیلات و تداوم بوده و در این میان مردم اصلی ترین عنصر انقلاب بوده و هنگامی که از شرایط راضی نباشند درصدد اعمال تغییرات کلی و یا محدود خواهند بود.

وی افزود: اگر در جامعه ای انقلاب صد درصدی رخ دهد، تمام دست اندرکاران آن جامعه می بایست بطور کامل از مسئولیت خلع شوند که  در این صورت آن جامعه  برای این منظور نیازمند مدیران و افراد جایگزین خواهد بود.

وی با تاکید بر ضرورت مدیریت در پیشبرد اهداف جامعه، ادامه داد: تخصص، تعهد و مدیریت سه رکن اصلی و اضلاع مثلث توسعه و پیشرفت بوده و اگر هر یک از این اضلاع وجود نداشته باشد نمی توان شاهد رشد و پیشرفت بود که در این میان مدیریت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

این کارشناس دینی با بیان اینکه در هنگام انقلاب اسلامی برخلاف زمان حال، مدیران زیادی در کشور وجود نداشت اما چون انقلاب ما دینی بود، شاهد امدادهای غیبی بودیم، خاطر نشان کرد: مردم برای دین انقلاب کردند و می توان ادعا کرد که در حال حاضر ابرقدرت معنوی دنیا هستیم.

حجت الاسلام راشد یزدی با تاکید بر اینکه از دیدگاه اسلام، مردم از جایگاه بسیار بالایی برخوردار است، تصریح کرد: این مساله به حدی است که خداوند بارها مشورت با مردم را به پیامبر توصیه کرده است.

وی با اشاره به اینکه این انقلاب با خون پاک و مطهر دویست و 50 هزار نفر از ملت بزرگ ایران بیمه شده و با برخی از فعالیت هایی که از سوی بیگانگان تحریک شده، آسیب نمی بیند، تاکید کرد: فتنه  88 ضربه پتکی بود که به ستون های انقلاب وارد شد اما ستون ای انقلاب بسیار مستحکمتر از آن است که با برخی اتفاقات همانند فتنه، دچار خلل شود.

وی حضور حماسی مردم را در جریان 9 دی، عامل تداوم انقلاب دانست و گفت: فتنه، چهره دشمنان را آشکار کرد و به همین دلیل می توان ان را لازمه روزگار و حتی انقلاب دانست، چرا که فتنه 88 باعث واکسینه شدن انقلاب اسلامی شد.

حجت الاسلام راشد یزدی با تاکید بر ضرورت حل مشکلات مردم توسط مسئولین بیان داشت: مسئولین باید به فریاد مردم برسند چرا که خدمت به مردم بالاترین عبادت است و اگر در این انقلاب مسئولی بتواند برای مردم کاری انجام دهد و گره ای از مشکلات جامعه باز کند اما این کار را انجام ندهد، در روز قیامت پاسخی در برابر خداوند نخواهد داشت.

انتهای پیام/