به گزارش صبح توس؛ صبح امروز مردم بردسکن همزمان با مردم سراسر کشور در اجتماع عظیم مردمی به مناسبت گرامیداشت  حماسه نهم دیماه در محل مسجد جامع بردسکن حضور و در این مراسم شرکت کردند.

سخنران این مراسم حجت الاسلام غلامی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در بسیج دانشجویی خراسان رضوی بود که در سخنان خود به حوادث صدر اسلام اشاره کردو گفت: فتنه و دشمنی دشمنان از صدر اسلم  ادامه داشته و تا این لحظه نیز ادامه دارد.

وی گفت یکی از مشکلاتی که بر سر راه پیامبر (ص) بود وجود طوایف و گروههای کوچک اطراف مکه و مدینه بود که حضرت می بایستی با آنان مقابله میکرد و امروز نیز شاهد هستیم گروهک هایی مانند داعش و سایر تروریست ها در زمان حال  تصمیم به ضربه زدن به اسلام دارند به حمدالله با حضور رزمندگان اسلام مقابله شده است.مشکل دوم پیامبر وجود دشمنان به مرکزیت مکه بود و امروز اسلام دشمنانی به مرکزیت آمریکا دارد.سومین دشمن اسلام در زمان پیامبر قوم یهود بودند و در سر راه اسلام سنگ اندازی می کردند امروز نیز اسرائیل دست به هر کار و روشی میزند که اسلامی وجود نداشته و چهارمین گروه و دشمن اسلام منافقان و مسئله نفاق است که این گروه از خطرناک ترین دشمنان اسلام هستند که خود را به عنوان مسلمان و انقلابی در بین مردم جای داده و از پشت به اسلام و مسلمین خنجر میزنند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت :ایشان به همه مردم اعلام کردند ملاک وضعیت و جهت گیری فعلی افراد است و این مسئله باید مد نظر همه ما باشد که اگر زمانی در مبارزات علیه رژیم ستم شاهی حضور داشته و برای انقلاب تلاش کرده امروز در چه وضعیتی است آیا بازهم پا به پای این انقلاب می ایستند و یا منحرف شده اند و وارد جبهه دشمن شده اند.

غلامی تاکید کرد:در حال حاضر آمریکا به صراحت اعلام کرده است که اسرائیل خط قرمز آمریکا است ولی خط قرمز ما چه چیزی است؟.وظیفه همه ما است که وقتی ولی زمان به دنبال عمار ها میگردد گوش به فرمان او بوده و پیرو خط ولایت باشیم.

وی گفت :عمار شخصیتی بود که علاوه برجنگ فیزیکی با دشمن با جنگ نرم دشمن نیز مقابله کرد و اینکه مقام معظم رهبری بارها به جنگ نرم و تبلیغاتی دشمن اشاره کرده اند و این وظیفه ما است در مقابله با جنگ نرم به پا خیزیم.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در بسیج دانشجویی خراسان رضوی به فتنه سال 88 اشاره کرد و گفت :عده ای میخواهند این حادثه سال 88 به فراموشی سپرده شود و اگر عمق این حادثه تبیین نشود بار دیگر از طریق همین فتنه اسلام و انقلاب ضربه خواهد خورد.

غلامی گفت:فتنه گران در سال 88 باعث شدن که شبکه های ماهواره ای معاند بیش از 700 ساعت برای پیشبرد اهداف خود تهیه و پخش کنند.آنان باعث شدن که عوامل خارجی وضعیت کشور را بسیار مناسب دیده و با قرار دادن نیروهای نفوذی خود در بین مردم باعث برهم زدن نظم عمومی و واردنمودن خسارت به بیت المال و اماکن مذهبی شوند.

وی به دلایل اصلی شکست عوامل فتنه و فتنه گران در سال 88 اشاره کرد و گفت:عنایت الهی اولین دلیل پیروزی انقلاب و انقلابیون در فتنه 88 بود.دومین عامل قاطعیت رهبری و ورود شخص مقام معظم رهبری به صحنه مبارزه و ایجاد بصیرت افزایی مردم توسط ایشان است و سومین عامل هم حضور به موقع و آگاهانه ایران اسلامی در روز نهم دی که باعث برهم زدن نقشه شوم استکبار جهانی و ایادی داخلی آنان شد.