به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام والمسلمین مرتضی محدثی، امام جمعه موقت تایباد در مراسم بزرگداشت حماسه 9دی در مسجد امام صادق(ع)تایباد با بیان اینکه فتنه سال 88 از قبل برنامه ریزی شده بود، گفت: در فتنه 88 کار بجایی رسید که نه تنها سران کشورهایی که علیه نظام جمهوری اسلامی ایران هستند، بلکه منافقین نیز از اغتشاش گران حمایت کردند. اما متاسفانه سران فتنه بازهم از راه غلط خود بازنگشتند. در آن زمان بسیاری از خواص نیز سقوط کردند و این عاقبت کسانی است که اسیر هوای نفس شوند.

 

وی اضافه کرد: آمریکا در آن برهه زمانی حتی جلوی بروزرسانی شبکه اجتماعی توییتر را گرفت تا حتی لحظه ای این شبکه اجتماعی از دسترس مردم خارج نشود و دشمن بتواند از طریق آن کدهای جنبش سبز خود را ارسال کند.

 

وی افزود: دشمن قبل از فتنه88 با راه انداختن جنگ سخت در زمان انقلاب و هشت سال دفاع مقدس نتوانست به اهداف پلید خود دست یابد به همین دلیل با انتشار فتنه های گوناگون از طریق جنگ نرم برای رسیدن به اهداف خود گام برداشته است.


حجت الاسلام محدثی بیان کرد: استفاده از ابزارهای مختلف و نشر اخبار دروع علیه نظام از فتنه های دشمن است که باید مردم ایران همچون گذشته هوشیار و آگاه باشند.


وی خاطرنشان کرد: نهم دی ماه نشانگر اعتماد، باور و ایمان مردم به نظام جمهوری اسلامی بود که علی رغم وجود برخی مشکلات و نابسامانی ها بازهم مردم در صحنه حضور یافتند و با آرمان های انقلاب اسلامی تجدید بیعت کردند.


وی ابراز کرد: این حماسه، روز بصیرت و خروش ملّت مسلمان ایران در برابر عده ای غافل و بی بصیرت و یا مزدور بود که به فرمایش رهبر معظّم انقلاب، حماسه نهم دی ماه و حضور عاشورایی مردم حماسه ساز و ولایت مدار ایران اسلامی در تاریخ انقلاب، برگ زریّن دیگری در افتخارات مرد و زن ایرانی به حساب می آید.

 

وی  بااشاره به تحریم ها عنوان کرد: دشمنان این نظام جنگ اقتصادی را علیه مردم ایران راه انداختند تا از حمایت نظام دست بردارند. کالاهای اساسی و بسیاری از داروها را تحریم کردند اما مواد مصرفی و لوازم آرایشی را آزاد گذاشتند تا وارد شود.

 

وی خاطرنشان کرد: هنوز تحریم های بانکی را برنداشتند تا پولهای که متعلق به همین ملت است، در بانکهای خارجی سرگردان باشد. جمهوری اسلامی ایران هنوز نمی تواند از طریق مبادلات بانکی پولهای آزادشده خود را از آمریکا دریافت کند. آنها می خواهند مردم را بدبین کنند به نظام و بگویند سرمایه های شما را چپاول می کنند، این خواست دشمن است و در همین راستا هم حرکت می کنند.

 

شایعه سازی مهمترین کار دشمن در فضای مجازی است

وی تاکید کرد: شایعه سازی مهمترین کار دشمن در فضای مجازی است و به شدت هم بر طبل شایعه سازی می کوبند. آنها شایعه ها و رفتارهای مردم ما را بدقت دنبال می کنند.

 

وی اشاره کرد: تجمعاتی که اخیرا برنامه ریزی شده است، کار دشمن است. حتی اگر 10 نفر در جایی به نشانه اعتراض تجمع کنند، همان تعداد اندک را دشمنان این نظام بزرگ نمایی می کنند و در همه رسانه هایشان منتشر می کنند.

 

انتهای پیام/