به گزارش صبح توس؛ در نامه‌ای سرگشاده به نمایندگان مجلس؛ دانشجویان و تشکلهای انقلابی مشهد مقدس در پی رکود بازار و به مناسبت حماسه نهم دی ماه خواستار حل مشکلات اقتصادی مردم شدند و در آن آمده است:

بسمه تعالی
نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی
با سلام و احترام
گرامی میداریم یوم الله ۹ دی ،روز بصیرت و تجدید میثاق با ولایت را ، روزی که مردم فهیم و ولایت مدار ایران اسلامی در دفاع از اسلام و انقلاب و آرمانهای امام راحل و رهبری معظم انقلاب به میدان آمدند و فتنه معاندان انقلاب را خنثی نمودند، همان نیک صفتانی که همیشه با حضور موثر خود در صحنه های گوناگون از نظام و انقلاب دفاع کرده و یاس را بر چهره ی مغموم دشمنان اسلام و ولایت نشانده اند ، به درستی که این مردم بزرگترین سرمایه های نظامند و صاحبان انقلاب ، و این روزها مطالباتی دارند و به راستی چه کسی باید پاسخگوی آنان باشد؟!
رکود و گرانی کمر خیلی از ایشان را خم کرده است، گروهی کسب و کارشان را برباد رفته میبینند و بسیارند کسانیکه سفره هایشان رونقی ندارد.
براستی مگر کلید حل مشکلات این مردم به جز نگاهیست به درون و اجرای کامل اقتصاد مقاومتی؟!
 جواب درد مردم نه کاهش تعرفه های اتومبیل های خارجی است نه مقایسه قیمت بنزین با برخی کشورهای مدرن ، نه آدرس غلط دادن به برجام و کنسرت و فیلترینگ فضای مجازی ، نه شنود و...
گرانیهای بیداد کننده هم تنها یکی دو قلم نیست که معاون اول رئیس جمهوری پشت تریبون بایستد و بگوید ما افزایش قیمت در کالاها نداشتیم ، حالا شاید یکی دو قلم هم کمی گران شده باشد.
مردم قیم نمیخواهند، بلکه دولت مردان و  مسئولینی میخواهند که درد آنها را بفهمند و برای رفع مشکلاتشان مجدانه و خالصانه بکوشند . 
نه دولتی که دم از حقوق شهروندی بزند و مردم را لای منگنه بگذارد، دولتی که یارانه ها را حذف کند و همزمان نرخ کالاها را روزشمار بیافزاید، دولتی که جدای از خرجها ،تنها با بَرجَش میتوان نیمی از مردم یک شهر را از گرسنگی و فقر نجات داد .
این ملت مسئولانی میخواهد که آستین همت بالا بزنند و پای اراده بردارند تا قلب زخم خورده ی جماعتی را التیام بخشد.
در بین مال باختگان موسسات مالی ، برخی تمام زندگیشان را باخته اند و انتظار پیگیری دارند.
پدرانی هستند که چشمان نیازمند سر و همسرشان را میبندند تا شرمسار روی آنها نشوند.
شاغلینی هستند که حتی برای یک ساعت بعدشان امنیت شغلی ندارند.
مردم گله مند اند از اینهمه بی توجهی و تبعیض ، از اینهمه گرانی و بی رونقی اقتصادی و رکود ، از این همه بی کاری و سرگردانی و از اینهمه ریخت و پاش و تجمل گرایی و حقوق های نجومی مسئولین .
و بسیار و بسیارند گره های کور نشسته بر ریسمان زندگی مردم که چشم امیدشان به سوی شماست و سوگندی که برای احقاق حق مردم خورده اید .
ما حساب آن تعداد محدود نمایندگانی که از درد مردم هیچ نمیفهمند و دغدغه شان حقوق های میلیونی است را از مجلس شورای اسلامی جدا میدانیم و از شما نمایندگان انقلابی مجلس میخواهیم که مطالبات به حق مردم را از دولت و مسئولین اجرایی ، پیگیری نمایید تا شاهدسوءاستفاده بدخواهان و معاندان نظام و برخی سودجویان خود فروخته ، نباشیم . والسلام 

  دانشجویان و تشکلهای انقلابی مشهد مقدس

انتهای پیام/