مولوی امان الله برزگر امام جمعه اهل سنت سمیع آباد تربت جام در گفتگو با خبرنگار صبح توس با اشاره فتنه عظیم سال ۸۸ گفت: ۹دی روز عهد پیمان با مقام معظم رهبری در برابر ظلم و  فتنه عظیمی که در کشور رخ داده بود بوجود آمد.

مولوی برزگر ادامه داد: مردم مجبور شدن وارد میدان شوند و دست به دست یکدیگر دهند و در حمایت از منویات مقام معظم رهبری، نظام و انقلاب به پا خواسته و این روز را بزرگترین روز ملی معاصر کنند.

وی با اشاره به آثار ۹دی بیان داشت: ۹دی باعث انسجام و یکپارچگی مردم در شهرستان تلفیقی تربت جام شد وشاهد هستیم وحدت پس از فتنه 88 بیش از گذشته شده است.

امام جمعه اهل سنت سمیع آباد تربت جام با اشاره به دشمنی استکبار جهانی افزود: در زمانی که دشمنان همه بر علیه اسلام قیام کرده اند و شاهد ایجاد گروه های تکفیری و افراطی هستیم باید وحدت و همدلی بیشتر از گذشته باشد و این امر با تبعیت از مقام معظم رهبری و ولایت محقق می شود.

مولوی برزگر با اشاره به شاخصه های تشخیص فتنه تصریح کرد: مردم عمل افراد را با قرآن، سنت پیامبر و اهل بیت بسنجند و اگر مطابق بود باید تبعیت کنیم و کسانی که بر خلاف آنان عمل می کنند را تنها بگذاریم و امروز شاخص اصلی مقام مغظم رهبری است که مطابق قرآن و اهل بیت پیامبر عمل می کند و باعث بصیرت بخشیدن به مردم هستند.

وی با اشاره به فتنه های مختلف بعد از پیروزی انقلاب یادآور شد: مردم ایران با هوشیاری و تبعیت از منویات مقام معظم رهبری که جهان اسلام ایشان را به عنوان الگو می شناسند توانستن از خطرات بسیاری عبور کنند.

امام جمعه اهل سنت سمیع آباد تربت جام با اشاره به برخورد رهبری با افراد مختلف جامعه خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری در برخورد با افراد همانند پدری دلسوز امت را توصیه و سفارش به وحدت و همدلی می کنند و خط قرمزها را کاملا شفاف بیان کرده اند وظیفه ما تبعیت از ایشان است.

مولوی برزگر با اشاره به خسارت های فتنه گران عنوان کرد: برخورد و رفع عصر از اختیارات مقام ولایت و الوالعظم است و هر تصمیمی که ایشان بگیرندتبعیت می شود.

وی ادامه داد: سران فتنه به دنبال براندازی نظام اسلامی بودند و با رادیوهای بیگانه و دشمنان ملت هم سو و همگام شدن که با ورود مقام معظم رهبری آتش فتنه خاموش شد پس کسانی که در کشور به دنبال رفع حصر هستند به مردم ظلم می کنند.

امام جمعه اهل سنت سمیع آباد تربت جام ابراز داشت: سران فتنه باید مجازات عمل های ننگین خود را تحمل کنند و بخشش آنها با توبه و مطلع کردن مردم است وتشخیص توبه آنان از اختیارات مقام ولایت است.

مولوی برزگر با اشاره به امنیت منطقه مرزی سمیع آباد تربت جام در سال 88 عنوان کرد: در سال 88 به لطف بصیرت افزایی امامان جماعت وهوشیاری مردم آرامش در منطقه صورت پذیرفت و هر ساله در 9دی از فتنه گران برائت خود را با حضور در محافل علنی اعلام می کنیم.

امام جمعه اهل سنت سمیع آباد تربت جام افزود: 9دی یک روز باشکوه برای مردمی است که به میدان آمده و با انقلاب، نظام و مقام معظم رهبری تجدید بیعت کردند وتا زمانی که زنده هستیم هر سال حماسه 9دی را با شکوه تر از سال گذشته به عنوان یک یوم الله برگزار می کنیم.

انتهای پیام/