علیرضا دلبریان در گفت‌و‌گو با خبرنگار صبح توس؛ در خصوص فتنه 88 اظهار داشت: ریشه فتنه سال 88 جهل و ناآگاهی مردم بود که فریب دشمن را خوردند و خوشبختانه خیلی از جوانان ما به اشتباه خود پی بردند و مقصر خواص بی‌بصیرت و دنیا طلبی بودند که همیشه هستند و جوان ما با نگاه به این افراد اشتباه می‌کند.

رزمنده دفاع مقدس و روایتگر خاطرات شهدا گفت: جوانان به امام جامعه اسلامی نگاه کنید که چه می‌گویند؛ به شریح قاضی‌ها اعتماد نکنید که فردا جزو توابین شوید.

 

وی ضمن تأکید بر روشنگری مردم افزود: بعد از حماسه 9 دی که حضرت آقا فرمودند روز بصیرت است صدا و سیمای ما چقدر برای بصیرت‌افزایی مردم کار کرده است?! بعد از فتنه سال 88 که بخاطر عدم بصیرت ضربه خوردیم و اگر خدایی نکرده یک اتفاقی برای نظام می‌افتاد شدتش از جنگ تحمیلی هم بیشتر بود، صدا و سیما برای روز بصیرت‌افزایی چه کاری انجام داد؟!

 

دلبریان بیان داشت: واقعا خنده‌دار است که روز 9 دی مناسبتی شده است و عنوان می‌کنیم روز 9 دی گرامی باد و بعد هم می‌گوییم خداحافظ شما؛ باید می‌نشستیم در این حوزه صحبت و روشنگری می‌کردیم؛ باید یک شبکه انتقاد داشته باشیم؛ آیا مردم انتقاد ندارند؟! جوان‌ها انتقاد ندارند؟! می‌خواهیم انتقاد کنیم کجا انتقاد کنیم؟!

 

وی ابراز کرد: صدا و سیمای ما تریبون آزاد ندارد؛ تریبون آزادی که ضبط کنند و بعد هم تدوین کنند که تریبون آزاد نیست؛ اگر راست می‌گویید پخش زنده داشته باشید و اجازه دهید جوانها حرفشان را بزنند.

 

راوی هشت سال دفاع مقدس با بیان اینکه مسئولین باید به انتقادات جوانان پاسخگو باشند گفت: 9 دی روز بصیرت روز راستگویی و صداقت است؛ امام خمینی (ره) با صداقت انقلاب را جلو برد چرا که صداقت سیره‌ی پیامبر بزرگوار اسلام و ائمه معصومین (ع) است و اسلام در سایه اخلاق جلو رفت نه در سایه فقه؛ خروجی فقه اخلاق است و خروجی ایمان عمل صالح.

 

وی ضمن تأکید بر صداقت و راستگویی تأکید کرد: هر درختی آفت مخصوص به خودش را دارد بنابراین باید آفت‌ها را شناسایی کنیم و با شناسایی و گرفتن آفت‌ها درخت انقلاب را قوی کنیم.

 

دلبریان در پاسخ به خبرنگار ما که راه شناسایی فتنه را پرسید گفت: امام خمینی (ره) و حضرت آقا کد دادند و فرمودند:هر کس که با دشمن همصدایی و همراهی می‌کند و هر کس که دشمن از او تعریف ‌کند بدانید که نیروی خودی نیست؛ تعلقات دنیا و حرام و حلال‌ها و نجومی‌ها مانند روز مشخص است و می‌توان از این طریق به نتیجه رسید.

 

یادگار هشت سال دفاع مقدس در رابطه با اهمیت زنده نگه داشتن 9 دی ابراز داشت: زنده نگه داشتن 9 دی یعنی اینکه جوانان اگر هوشیار نباشید و حواستان نباشد افرادی از خودمان عمامه به سر ما را فریب می‌دهند؛ افرادی عمامه به سر و سیاستمدار که می‌گوید دولت امام  (ره) بودم و رئیس بنیاد شهید بودم و نماینده بعثه رهبری در مکه بودم شما را فریب می‌دهد و مملکت را به نفع اهداف خود جلو می‌برند.

 

وی بیان کرد: بنابراین بدانید و شریح قاضی‌ها را بشناسید که ضربه نخورید و 9 دی یعنی اینکه منافقین را بشناسید و فریب عمامه را نخورید و فریب اینکه زمانی نخست وزیر بودند را نخورید و فریب اینکه زمانی هم در جنگ بودند را نخورید.

 

دلبریان یادآور شد: دقت و بررسی کنید که وضع حال افراد چگونه است و ببینید که امام جامعه مسلمین چه می‌گویند و پشت سر امام حرکت کنید که بزرگترین پیام 9 دی همین است.

انتهای پیام/