به گزارش صبح توس؛ علی یعقوبیان فرمانده سپاه ناحیه شهرستان رشتخوار صبح امروز و همزمان با سالروز حماسه 9 دی در گفتگو با خبرنگار ما با تاکید بر اینکه ۹ دی روز بصیرت و میثاق مردم با اسلام و رهبری است، گفت: 9 دی یعنی اینکه انسان هیچ وقت شاخص ها را گم نکند و به شخص ها کار نداشته باشد.

 

 

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان رشتخوار افزود: فتنه ای که در سال ۸۸ اتفاق افتاد یک کودتای مدرن بود که دشمنان قسم خورده با عوامل و اعیادی داخلی قصد براندازی نظام را با کلید واژه تقلب داشتن، دشمن دنبال جداسازی مردم از نظام و ولایت بود.

 

 

یعقوبیان تصریح کرد: حماسه ۹ دی تمام محاسبات و معاملات دشمن را بر هم زد، توطئه بزرگی که فقط مردم ایران توان خنثی سازی این توطئه را داشتند.

 

وی با تاکید بر اینکه 9 دی نشان داد که نظام ما یک نظام مردمی و مردم یکی از ارکان حتمی اقتدار آن است، اذعان داشت: خروش عظیم مردم در ۹ دی آب سردی بود بر پیکره فتنه ای که تا چند ماه بعد از انتخابات ادامه داشت و باعث شد پروژه انقلاب مخملی که در دیگر کشورها باعث سرنگونی حکومت ها شده بود در ایران ناکام بماند.

 

 

وی یادآور شد: در حوادث سال ۸۸ مردم ما نشان دادند در بزنگاه، و در مواقع حساس که نظام و انقلاب به حضور آنها نیازمند است حضور فعال داشته و از عده ای از خواص که در مقابل این جریان سکوت پیشه کردند بصیرت و درک سیاسی بیشتری دارند.

 

 

وی در رابطه با درس ها و عبرت ها مهم حوادث سال 88 گفت: از درس ها و عبرت ها مهم حوادث سال ۸۸ این است که دشمن همیشه آمادگی لازم برای بی ثبات سازی کشور و چشم امید به فروپاشی از داخل نظام را دارد، لذا وظیفه خواص و نخبگان است ضمن روشنگری و بصیرت افزایی عامه مردم خود به عنوان یک الگو همیشه گوش به رسالت ولایت باشند.

 

 

انتهای پیام/