هاجر چنارانی نماینده شهرستان های نیشابور و فیروزه در گفتگو با خبرنگار صبح توس گفت: انقلاب اسلامی از ابتدای پیروزی همواره با توطئه‌های خارجی و عناصر خائن و دنباله‌روی آنان در داخل روبه‌رو بوده است، اما همواره با یاری خدا در سایه توجهات حضرت ولی‌عصر(عج) و رهبری حکیمانه ولی‌فقیه زمان خود، این مشکلات را یکی پس از دیگری نه‌تنها پشت سر گذاشته، بلکه تهدیدات را نیز به فرصت‌هایی استثنایی تبدیل کرده است، نمونه‌های مختلفی را می‌توان از این توطئه‌ها نام برد از جنگ تحمیلی، کودتا، تحریم‌ و توطئه‌های مختلف سیاسی که از نمونه‌های بارز آن فتنه سال 1388 بود.


وی بیان کرد: "یوم‌الله 9 دی‌ماه" سرآغاز فصلی نوین در پیوند مستحکم امت اسلامی با آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی و امام راحل(ره) و تجلی‌گاه بیعت با مقام عظمای ولایت و صحنه‌ای شکوهمند و آموزنده از مقاومت و ایستادگی مقتدرانه ملت بزرگ ایران اسلامی در چهل سال اخیر برای غلبه بر توطئه‌ها و طراحی‌های شوم جبهه دشمن و چالش‌ها و بحران‌های فراروی مسیر بالندگی و پیش‌روندگی میهن اسلامی به شمار می‌رود.


عضو کمیسیون امنیت ملی گفت:  امروز در شرایطی وارد هشتمین سالگرد یوم‌الله نه دی می‌شویم که در چند سال اخیر با عدم تدبیر و نظارت دقیق برخی از مسئولین ارشد نظام متأسفانه معیشت و اقتصاد مردم به تنگنا کشیده شده و بیکاری، رکود و گرانی صبر و تحمل مردم را به سر آورده است.


وی با اشاره به نارضایتی مردم از وضعیت اقتصادی افزود: بی‌شک وضعیت اقتصادی امروز کشور حاصل فعالیت‌ها و برنامه‌های دولت بوده و مسئولیت آن مستقیماً بر عهده مسئولین ارشد دولت است، اکنون دولت می‌بایست برای رفع مشکل مردم چاره‌اندیشی نموده و با اجرای برنامه‌های ضربتی و اصلاحی، فشار اقتصادی تحمیلی بر مردم را کاهش دهد.


چنارانی گفت: متأسفانه شاهد هستیم که مسئولین دولتی بجای هم دردی با مردم در مضیقه و ارائه راه‌حل برای رفع مشکل آنان، به دنبال مقصر جلوه دادن حریفان سیاسی هستند، گویا هنوز در فضای انتخاباتی قرار داشته و فقط شعار می‌دهند.


وی ادامه داد: اعتراض به مشکلات اقتصادی حق مردم است، اگر معترض در چارچوب جمهوری اسلامی فریاد می‌زند که برای جوانم شغل می‌خواهم یا گله دارد که مختصر پس‌انداز زندگی‌اش را در فلان موسسه اعتباری بالا کشیده‌اند، باید سخنش را شنید، به‌جای برخورد با او، باید با مسئولی برخورد کرد که کار را به اینجا کشانده است.

نماینده نیشابور و فیروزه گفت: دشمن زمانی قادر به سوءاستفاده خواهد بود که میان مردم و نظام شکافی ببیند و به عمیق‌تر شدن آن طمع کند، آن‌ها که امکانات کشور دستشان است باید یاد بگیرند اگر نمی‌توانند از درد مردم بکاهند لااقل با مردم همدردی کنند.


وی بیان کرد: اگر دولت به صحنه ناآرامی‌های اخیر کشور نگاه سیاسی داشته باشد، در حق خود و ملت خود جفا نموده و خیانتی نابخشودنی کرده است.


عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به همدلی دولت و ملت گفت: در شرایطی که مهم‌ترین هدف جنگ نرم دشمن، گرفتن امید و اعتمادبه‌نفس ملت و ایجاد شکاف و اختلاف در بین دولت و ملت است یقین دارم ضمن ایجاد هوشیاری در مقابل روش‌های مختلف دشمن ازجمله نفوذ در دستگاه‌های تصمیم‌ساز و تصمیم گیر باید نقشه دشمن را درک کرد و چاپلوسی، ابراز محبت‌ها و ارادت‌ها و دعوت او به دست دادن و گفتگو را جدی نگرفت و با تأکید بر اقتصاد مقاومتی برای رفع مشکلات معیشتی و اشتغال و اقتصاد مردم تلاش کرد و در مقابل دشمنی‌ها علیه ملت ایران، ایستادگی کرد.

انتهای پیام/