به گزارش خبرنگار صبح توس؛ سرهنگ دوم پاسدار علی زرقانی فرمانده ناحیه سپاه جغتای،شب گذشته  در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری تحلیلی باتبریک ۹دی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فتنه ۸۸ اظهار داشت: در جریان فتنه ۸۸ برخی خواص با ادعای دروغین تقلب و با پشتوانه آمریکا و انگلیس و.....، در راستای تحمیل خواسته های نامشروع خود، زمینه شورش های خیابانی را ایجاد کرده و نظام را تا لبه پرتگاه سقوط پیش بردند.

زرقانی افزود: فتنه ۸۸، شورش اشرافیت علیه جمهوریت و اسلامیت نظام بود که در راستای تلاش برای از بین بردن نتیجه مشروع انتخاباتی قانونی به وقوع پیوست اما در روز ۹ دی مردم با حضور با بصیرت خود، به اغواگری و فتنه پایان دادند.

فرمانده سپاه جغتای خاطرنشان کرد: عده ای بدنبال القای عدم ضرورت گرامیداشت سالروز ۹ دی هستند، اما باید متذکر شد: که بزرگترین ثمره گرامیداشت حماسه نهم دی ۸۸، مراقبت از تکرار فتنه است، چرا که فتنه هرگز به پایان نرسیده و پنهانی به حیات خود ادامه می دهد و اگر از تاریخ درس نگیریم، عاشورا قابل تکرار است.

وی در ادامه با اشاره به نقش موثر رهبر معظم انقلاب، مردم و بسیج در ناکامی فتنه۸۸ گفت: رهبر معظم انقلاب بعنوان ستون خیمه انقلاب، با روشنگری و استقامت در برابر مدعیان ابطال انتخابات، راه را بر دیکتاتوری نوین بستند.

زرقانی افزود: مردم نیز با پیروی از رهبر معظم انقلاب و با حضور به موقع و با بصیرت خود در صحنه چشم فتنه را کور کردند.

فرمانده سپاه جغتای یادآور شد: بسیج نیز در نقش علمدار بصیرت، با حضور و جهاد خود در مقابله با فتنه گران و نیز روشنگری و بصیرت افزایی در بین احاد مردم، نقش موثری در ناکامی فتنه گران ایفا نمود.

دشمن دست از فتنه بر نمیدارد

وی اظهار داشت: دشمن بیدار است و هرگز دست از فتنه بر نداشته و منتظر خواب ما است تا با لگد خود ما را بیدار کند اما عده ای دشمن را نمی بینند و بر همین اساس، رد پای نفوذ دشمن در برخی دستگاههای کشور از طریق عوامل داخلی به چشم می خورد.

زرقانی خاطرنشان کرد: امروزه برخی ریاکارانه ومرموزانه در محافل شهری و گعده های خانوادگی در سطح شهرستان
باهدف تطهیر چهره خود و محدود کردن جریان های انقلابی و ارزشی، سخن از ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به میان می آورند، اینها افرادی هستند که در دلسپردگی آنها به کدخدای کذایی جهان یعنی آمریکا و اعتقاد راسخشان به جهانی سازی تردیدی وجود ندارد.

فرمانده سپاه جغتای افزود:آنان درمنجلاب سیاست بازی غوطه ورندوتمام جهدشان رسیدن به صندلی قدرت وپس ازآن همه عزمشان نگهداری لاشه قدرت است افرادی که از موافقین و مبلغین سرسخت سند ۲۰۳۰ می باشند و تا دیروز جنگ را برادر کشی می دانستند، امروز در جایگاه نظریه پرداز دینی و اجتماعی!؟!؟ قرار گرفته و حاضر نیستند مدافعان حریم اهل بیت را شهید بنامند و آنانکه داغ فتنه تا ابد بر پیشانیشان نقش بسته است، از فتنه ۸۸ به عنوان حوادث آن سال یاد می کنند و «فی قلوبهم مرض». آیا باید قسم حضرت عباس را قبول کنیم یا دم خروسشان را؟

خانواده شهدا خادم صادق می خواهد نه متولی

وی همچنین با انتقاد از عملکرد برخی نهادهای شهرستان در مواجهه با خانواده شهدا و ایثارگران، گفت: خانواده معظم شهدا خادم صادق می خواهد که در راستای رفع مشکلاتشان حرکت کند، بنابراین به مسئول، رئیس و متولی!!! نیازی ندارند

زرقانی گفت: باید از آنهایی که بدنبال تریبون در یادواره های شهدای شهرستان هستند بپرسیم که در این سه دهه ای که از روزهای خون و خطر می گذرد، کجابودید؟ مردم شما را در کدام جمعه و جماعت دیده اندویامی بینند؟ چه چیزی در سر دارید؟ صادقانه باید گفت: که بدنبال استفاده ابزاری از مراسم شهید و شهدا هستید عکس شهدارامی بینیدوبرعکس آن عمل می کنید.!!!

فرمانده سپاه جغتای افزود: سیره شهدا یعنی ترویج ولایت مداری، خدمت رسانی و دشمن ستیزی اما شما بدنبال مراسمی هستید که در آن نازک تر از گل به آمریکا و اسرائیل گفته نشود، شما یادواره ای را می خواهید که هیچ مسئولی در آن منصفانه نقد نشود، از فقر و مشکلات مردم و بی تفاوتی برخی از مسولان سخنی به میان نیاید و از این رو بدنبال استفاده ابزاری و سیاسی از هر محفلی هستید، حتی اگر مجلس شهید باشد.

مسولان پاسخگوی خواسته های مردم باشند

وی با اشاره به گسترش اعتراضات مردمی نسبت به عملکرد دولت در چند شهر کشورمان، اظهار داشت: مشکل اصلی مسولان کشور فاصله گرفتن از سیره شهداء عدم توجه به ظرفیت های داخلی و بی تفاوتی نسبت به خواسته های مردم است، چرا که سیاسی کاری در بدنه دولت و در بین مسولان گسترش پیدا کرده است.

زرقانی خطاب به برخی مسئولان شهرستان گفت: به انجام وظایف خود در راستای خدمت رسانی به مردم عزیز گام بردارید چرا که شانی جز خدمت به مردم ندارید و گرامیداشت مقام شهید و شهدا را به دلسوزان و مردم واگذارید.

فرمانده سپاه جغتای یادآور شد: بسیج شهرستان در راستای اجرای رسالت خود به منظور صیانت از انقلاب و ترویج فرهنگ ایثاروشهادت اهل مسامحه نبوده و تحت امر ولیخود به وظایف خود عمل کرده و دست کسانی که صادقانه در صدد یاری رسانی در این مسیر هستند را به گرمی می فشارد.

وی تاکید کرد: بسیج به فضل خدا امیدوارانه و مقتدرانه به مسولیت های محوله خود در راستای خدمت رسانی، محرومیت زدایی و همچنین ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ادامه می دهد و در صورت تداوم این روند کارشکنی ها، مشت مشتی بداندیش را باز کرده و پرده ازچهره کریه آنان برخواهدداشت.

زرقانی در پایان از فرماندار شهرستان خواست تا به مسئولانی که با اختلاف افکنی و سیاسی کاری زمینه نارضایتی مردم و خانواده معظم شهدا را بوجود می آورند شدیدا تذکر داده و برخورد نمایند.

انتهای پیام/