به گزارش صبح توس؛ نماز جمعه این هفته بردسکن به امامت حجت الاسلام علی اصغر امینی، امام جمعه بردسکن و جمع پرشور مردم برگزار شد.

 

حجت الاسلام امینی در خطبه های خود به حماسه نهم دی ماه اشاره کرد و گفت: در سال 88 بعد از چند ماه فتنه گری فتنه گران داخلی و کمک فتنه گران خارجی کشور را به مرحله ای حساس رساندند و این حساسیت به گونه ای بود که افرادی که در ماه های قبل از نهم دی 88 در صحنه نبودند وقتی این حرمت شکنی را در روز عاشورای دیدند با حضور پر شور خود حماسه نهم دی را شکل دادند و برای حفاظت و حراست از دین، مذهب و انقلاب به خیابانها آمدند.

 

امام جمعه بردسکن با بیان اینکه حماسه 9 دی هیچگاه از ذهن ملت ایران فراموش نمی شود گفت: این روز به نام انقلاب سوم تعبیر شده است چون دراین روز با حضور در صحنه مردم بساط فتنه گران جمع شد و عده ایی از آنها به زباله دان تاریخ پیوستند.

 

حجت الاسلام امینی به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در جمع مسئولان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سراسر کشور اشاره کرد و گفت: گفت: امروز دشمنان با همان اهدافی که در دو حادثه نهضت مشروطه و ملی شدن صنعت نفت علیه ایران به پا خواسته بودند امروز نیز همان روش را برای براندازی نظام در دستور کارخود قرارداده اند. وی بی بصیرتی، بی تجربگی، جدا کردن سیاست از دین و مایوس کردن مردم را از عوامل مهم شکست در حادثه نهضت مشروطه و ملی شدن نفت بیان کرد.

 

وی  افزود: امروز دشمنان  با ایجاد روحیه ناامیدی در مردم و ایجاد تفرقه به دنبال ساقط کردن نظام هستند که هوشیاری و با بصیرت بودن ما را می طلبد.

 

امام جمعه بردسکن عنوان کرد: امروز مسئولان نباید ژست مطالبه گری داشته باشند بلکه باید پاسخ گویی به مردم را در سرلوحه کار خود قرار دهند. وی مقام معظم رهبری را دیده بان بصیر انقلاب دانست و گفت: بنا به فرمایشات معظم له در برخی از دستگاهها افراد فاسدی وجود دارد که نباید کل آن دستگاه را زیر سئوال برد.

 

حجت الاسلام امینی به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم اشاره کرد و گفت: این مشکلات نباید بهانه ای شود که پیشرفت و توسعه کشور را زیر سئوال برده شود چرا که برای به دست آوردن انقلاب خون هزاران شهید ریخته شده است و همه باید برای استمرار انقلاب تا آخرین نفس و قطره خون خود پای آن باشیم.

 

وی با بیان اینکه تکنیک ها و تاکتیک های دشمنان علیه ایران تغییر پیدا کرده است گفت: هدف اصلی آنها تضعیف ولایت و نظام است و باید دراین حوزه بیش از پیش هوشیار و با بصیرت باشیم.

 

وی در بخش دیگری از مطالبش از حضور کمرنگ مسئولان در میان مردم انتقاد کرد و گفت: مسئولان باید خودشان را از لاک اداری خارج و برای رفع مسائل و مشکلات مردم به میان آنها بروند نه اینکه فقط مردم به سراغ آنها بیایند.

 

امام جمعه بردسکن بر ده گردشی مسئولان تاکید کرد و گفت: حضور مدیران در بین مردم خود باعث دل گرمی و اعتماد مردم نسبت به آنها می شود.

 

وی اظهارداشت: متاسفانه برخی از مدیران ادارات حضورشان در بین مردم فقط در ایام هفته دولت و دهه مبارک فجر است و در دیگر ایام سال حضورشان کمررنگ می باشد.

 

حجت الاسلام امینی پایین بودن آستانه تحمل مردم را ناشی از مشکلات اقتصادی و اجتماعی دانست و گفت: متاسفانه برخی از مسئولان در حوزه مشکلات توپ را به زمین ولایت و رهبری می اندازند در صورتی که علی رغم تاکیدات و هشدارهای معظم له در بحث مذاکرات به هیچ کدام یک از مطالبات رهبری عمل نشد.

 

امام جمعه بردسکن  از دولتمردان خواست مسائل و مشکلات مردم را ریشه ای حل کنند و مباحث حزبی و سیاسی را در مسایل اقتصادی و اجتماعی ربط ندهند.

 

وی در خطبه اول با تسلیت وفات حضرت فاطمه معصومه (س) براهمیت زیارت این معصوم با توجه به سفارش 4 امام تاکید و بخشی از زندگانی این حضرت را بیان کرد.