حسن کاظمی در گفت و گو با صبح توس اظهار کرد: برای تبیین حماسه بزرگ ملت انقلابی و مومن ایران در 9 دی لازم است که یک اشاره ای به حادثه فتنه 88 صورت گیرد تا عظمت کار ملت ایران و مدیریت رهبر نظام اسلامی بهتر روشن شود.
 

وی افزود: فتنه 88 در حقیقت یکی دیگر از سناریوهای طراحی شده دشمن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود که با ناکامی مواجه شد.

 

کاظمی قمی تصریح کرد: چنانچه به این سناریو که چندین ماه طول کشید و با حماسه ملت ایران در 9دی به پایان رسید نگاه کنیم در حقیقت به این نتیجه می رسیم که این سناریو، استراتژی دشمن برای براندازی و ضربه زدن به نظام با الگو گرفتن از کودتاهای رنگین یا همان کودتاهای مخملی بود که در آستانه انتخابات دهم ریاست جمهوری کشور، در دستور کار دشمن قرار گرفت.

 

سفیر سابق ایران در عراق بیان داشت: از قرائن و شواهد و سیر تحولاتی که در ماجرای فتنه 88 اتفاق افتاد، با اطمینان می توان این نکته را اظهار کرد که این طراحی در خارج و با به کارگیری عوامل داخلی در کشور صورت گرفت.

 

وی یادآورشد: وقتی گفته می شود خارج یعنی جمع جبهه دشمن با محوریت آمریکا و مشارکت بخشی از کشورهای اروپایی، رژیم اشغالگر قدس و برخی از حکام ارتجاعی عرب در منطقه، که هرکدام در شکل گیری این فتنه نقش موثری داشتند.

 

کاظمی قمی ادامه داد: از آنجائیکه گفته می شود نوع این فتنه از نوع کودتاهای مخملی است، تصور می کردند که همانطور که این کودتاهای مخملی در برخی از کشورها جواب داده بود، در ایران هم به نتیجه می رسد.

 

سفیر سابق ایران در عراق افزود: نگاهی به تحولات آن زمان، به خوبی نشان می دهد که مساله فتنه 88 یک طراحی حساب شده با محوریت خارج و به کارگیری عناصر داخلی بود.

 

کاظمی قمی ادامه داد: اگرچه عده ای دلایل مختلفی را برای وقوع فتنه 88 برشمرده اند؛ اما واقعیت این است که هیچکدام از این ها دلیل برای این مساله نمی شود که بگوییم که فتنه 88 نتیجه بداخلاقی ها یا کم ظرفیتی ها یا تقلب در انتخابات است؛ چرا که روشن است در جمهوری اسلامی ایران برگزاری 30 انتخابات بزرگ تا آن مقطع نشان داده که از لحاظ سیستمی امکان تقلب در انتخابات وجود ندارد و همه به سلامت انتخابات ما اذعان دارند واین یک واقعیت است.

 

سفیر سابق ایران در عراق بیان داشت: و یا اینکه دلیل فتنه بداخلاقی های یکی از کاندیدا است، فرضیه رد شده ای است و این نشان می دهد وقتی که آشوب طلبان به داخل خیابان ها ریختند و شش ماه فضای کشور را به  سمت ناامنی کشاندند، بحثشان در انتقاد از رئیس جمهور حاکم نبود، بلکه شعارهایی که مطرح می شد معطوف بود به رد و نفی آرمان های نظام و نشانه گرفتن اصل ولایت فقیه و اصل نظام.

 

وی یادآورشد: فراموش نکردیم که در آن شعارهایی که به صورت علنی مطرح می کردند نفی حمایت های ایران از ملت مظلوم فلسطین به گوش می رسید و یا اینکه خود آشوب طلبان در حرکت های اغتشاش گرانه به صراحت مطرح کردند که انتخابات بهانه و اصل نظام نشانه است.

 

کاظمی قمی در پایان گفت: یعنی هدف گیری هایی که در طرح دشمن آمده بود جزئی از سناریوی براندازی بود، در نتیجه این فرضیه های مطرح شده برای علت به وجود آمدن فتنه فرضیه های غیرقابل قبولی است و آنچه اسناد نشان می دهد این است که فتنه 88، طراحی برای براندازی نظام بود.

 

انتهای پیام/