به گزارش صبح توس؛ علیرضا جنیدی ظهر امروز در نشست برنامه ریزی یوم الله 9 دی ماه که در محل دفتر امام جمعه بجستان برگزار شد ضمن تاکید به حضور مردم در مراسمات این روز تاریخ ساز اظهار کرد: فتنه 88 یکی از پیچیده ترین برنامه ریزی های دشمن برای براندازی نظام بود که به تعبیر کارشناسان و تجربه هشت ساله دوران دفاع مقدس سختی ای که فتنه 88 به وجود آورد از دوران دفاع مقدس بیشتر بود.

 

وی ادامه داد: در دوران دفاع مقدس موضع دشمن مشخص بود و مردم متحد و یک دل در برابر دشمن ایستادند؛ اما موقعیت بحرانی به وجود آمده در فتنه 88 در مرحله اول مردم را دچار سردرگمی کرد که حاصل این سردرگمی عدم شناخت بود و نتیجه این شد که مردم نمیدانستند حق با کیست مثل دوران صدر اسلام که این اتفاق در جنگ جمل رخ داد.

 

جنیدی ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری اذعان کرد: سناتور مکین، نامزد جمهوری خواه در سال 2008 آمریکا در سال 84 اولین بار اصطلاح "جنبش سبز" را  4 سال مانده به انتخابات 88 به کار برد و گفته بود با همین اعضای جنبش سبز، ایران را منهدم خواهیم کرد. وقتی از یکی از سران فتنه میپرسند چنانچه در انتخابات پیروز نشدید عکس العمل تان چیست؟ مکین گفت؛ جریان انتخابات یک بخش از سناریوی طراحی شده ماست.

 

فرمانده سپاه بجستان به برنامه دشمن برای بر اندازی نظام اشاره و اذعان کرد: دشمن برای براندازی نرم نظام در قالب انقلاب مخملی و رنگی در قالب طراحی کارشناسی شده ورود پیدا کرد و اگرچه شورش با برخی عناصر داخلی بود؛ اما بعد، میدان دست خارجی ها بود و همزمان رسانه ها نشان میدادند که رئیس جمهور آمریکا از داخل اتاقش وضعیت تهران را رصد میکرد و بیش از 700 اتاق فکر در زمان فتنه 88 در خود آمریکا شکل گرفته بود.

 

فرمانده سپاه بجستان عاشورا را منجی این نظام دانست و تصریح کرد: حمله به پایگاه های بسیج، مساجد، تخریب اموال عمومی، شعارهای ساختار شکن(مرگ بر اصل ولایت فقیه)، هتک حرمت به ساحت مقدس امام و نهایتا هتک حرمت به ساحت مقدس ابا عبدالله الحسین(ع) حاصل فتنه 88 بود، مقام معظم رهبری میفرمایند: انقلاب ما در مسیر عاشورا است و هر جا که غبارفتنه بر سر راه جریان انقلابی قرار گرفته بحث عاشورا به داد انقلاب رسیده، هر چه از عمر با عزت انقلاب میگذرد جمله گهربار امام(ره) بیشتر دلنشین می‌شود که میفرمایند؛ «این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است».

 

وی ادامه داد:  انصافا عاشورا به فتنه 88 خیلی کمک کرد، این قائله 8 ماهه فتنه را مقام معظم رهبری به تنها مدیریت کردند و یک بار دیگر نقش بی بدیل رهبری دینی در کشور ما مشخص شد، خیلی از خواص سکوت کرده و به بیراهه رفته بودند.

 

جنیدی خاطرنشان کرد: شرایط سختی بود، در فتنه 88 چندین نفر حامی جریان سبز به خیابان ریختند  و مردم با سخنرانی حضرت آقا فهمیدند عده‌ای که به خیابان ریختند از طیف ملت نیستند لذا حماسه 9 دی را تشکیل دادند و بیش از 15استان کشور 8 دی به استقبال رفتند و در 2 روز بیش از 4 میلیون نفر به خیابان های تهران ریختند در حمایت از ولایت فقیه و نشان دادند اگر در بزنگاه، ارزش های مردم به مخاطره بیافتد یکصدا و یکدل هستند و جریان سیاسی باعث خلاء بین افراد نمیشود. این یوم الله به تعبیر مقام معظم رهبری در حماسه 9 دی قدرت لایزال الهی ازآستین ملت بزرگ ایران بیرون آمد و وظیفه ماست که این یوم الله رو پاس بداریم.

 

انتهای پیام/